Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

W niniejszym artykule opiszę Wam szczegółowo jak będą wyglądać moje przyszłe gry online i ich wersja demo, która od następnej produkcji to ona będzie wypuszczana na serwisy internetowe, zamiast edycji darmowej. Wszystkie następne programy w postaci gier będą miały dodatkową wersję demonstracyjną. Materiał podzielę na dwie części: dlaczego to wprowadzam i czemu to ma służyć oraz co będzie ona zawierać i jak będzie wyglądać. Zapraszam serdecznie!

DLACZEGO JEST WPROWADZANA WERSJA DEMO?

Powody są dwa. Po pierwsze, ma to na celu nakłonić do pobrania darmowej edycji produktu, a ona sama ma nakłaniać do zakupu edycji Premium, żeby to stanowiło taki "łańcuch" przechodzenia od wersji najbardziej okrojonej, do pełnej wersji pozbawionej wszelkich ograniczeń. Drugi powód jest taki, że ma to jedynie stanowić "reklamówkę" na pięć minut, tak samo jak kiedyś można było w sklepach pograć sobie na konsoli. W ten sposób każdy będzie mógł zapoznać się wstępnie z projektem nie grając nie wiadomo ile czasu w przeglądarce. Tylko chętni i zainteresowani jak będą chcieli, to sobie wejdą do odpowiednich linków i pobiorą darmową edycję czy też od razu kupią Premium :).

Tytułem rozjaśnienia terminu: wersja demo to darmowa wersja gry, bądź oprogramowania użytkowego mająca na celu zaprezentowanie w ciągu kilku minut najważniejszych aspektów produktu w taki sposób, żeby nakłonić jak największą liczbę odbiorców do zakupu pełnej wersji. "Surrounded" będzie pierwszym projektem mającym wdrożoną niniejszą modyfikację.

Wersja demo szablonu "Love2D"

Okno informacyjne wersji demonstracyjnej szablonu do następnych gier.

STRESZCZENIE OGRANICZEŃ WERSJI DEMONSTRACYJNEJ

Teraz opiszę Wam jak będzie wyglądać wersja demo na platformie HTML5, bo cały czas o niej piszemy. Tak naprawdę jedynym czynnikiem wyróżniającym tę edycję od darmowej, będzie usunięcie części funkcjonalności.

BRAK ZAPISU GRY

Pierwszym charakterystycznym "obcięciem" będą profile i zapisy gier. Po kliknięciu "Start gry", nie będzie przejścia do menu wyboru profilu tylko natychmiast zacznie się rozgrywka. W ten sposób, gracz nie będzie sobie zawracał głowy szczegółami i skupi się na rozgrywce, bo to ona ma być "w roli głównej". Tym bardziej, że zawsze istnieje ryzyko, że ta wersja demo zostanie odpalona przez tę samą osobę tylko jeden raz w życiu.

ŻADNYCH ODZNACZEŃ

Kolejna ważna rzecz, brak odznaczeń! Znowu "obcięcie", ponieważ to daje kolejny powód dla którego człowiek będzie chciał sobie pobrać darmową edycję, byle "posmakować" zdobywania odznaczeń dających różne bonusy :D.

NAKŁANIANIE DO POBRANIA DARMOWEJ EDYCJI

Po ukończeniu poziomu zamiast wszystkim znanego menu profilowego, zostanie wyświetlona scena z podpunktami co oferuje darmowa edycja i ile dobrego w sobie zawiera (trzeba tak pisać ;)). Będzie się ona pojawiać regularnie po każdym pojedynczym poziomie. W związku z tym, nie będzie również przechodzenia do menu profilu razem z podglądem odznaczeń.

KILKA POZIOMÓW NA PARĘ MINUT ROZGRYWKI

To jest wersja demo, więc będzie posiadać tylko kilka pierwszych poziomów gry jakie znajdziecie również w edycji darmowej i Premium. Ich liczba może być nieregularna, bo to zależy od tego, jak długo będzie się je przechodzić. Nie można ustawić jednej liczby dla wszystkich kategorii gier, bo długość pojedynczej sesji zależy właśnie od gatunku. Zostanie to tak zrobione, żeby graczowi starczyło góra 15 minut na dotrwanie do końca. Po ukończeniu ostatniego poziomu będą podziękowania za grę oraz korzyści płynące z edycji darmowej.


Takie zmiany dotkną każdą następną grę. Szablon do wersji demo tworzony w "Love2D" jest już gotowy i wszystko będzie z niego pochodzić. Zmiany idą w życie w momencie publikowania następnej planowanej produkcji, "Surrounded".

PODOBNE ARTYKUŁY