Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Po kolejnej pracy mogę już informować oficjalnie: Aktualizacja "Cellonix" do wersji 2.0 jest już faktem :D!

CO NAM DAJE AKTUALIZACJA "CELLONIX" DO WERSJI 2.0?

W pierwszych słowach narzuca się to samo, co poprzednio. Update gry "Cellonix" widnieje już w każdym serwisie w którym działam regularnie, jak również na mojej stronce. I tym razem, nie ma żadnych drastycznych zmian w najświeższej wersji gry. Może z wyjątkiem całkowitego usunięcia sterowania myszką, które samo w sobie było częściowe. Rozumiem, że to może dziwnie zabrzmieć, dlatego już wyjaśniam zagadnienie.

Po "Idle RPG", wprowadziłem sterowanie myszką. Niby super, tylko dopiero po wydaniu ostatniego tytułu w tym roku pojąłem, że jak się już robi sterowanie myszką to W PEŁNI. Nie można tworzyć sterowania "częściowo". Przez ten fakt "Turn Chasetrochę ucierpiał. W "Cellonix" również stało się to zbędne. Dlatego już w momencie planowania aktualizacji postanowiłem, że w każdej grze która nie potrzebuje myszki podczas gry, nie będzie ona brana pod uwagę. To nie chodzi o żaden szpan. "Łał, ja wstawiłem sterowanie myszką, joypadem i klawiaturą, a 100,000+ innych gier nie!" XD. Tak to nie działa. Jeszcze mi się oberwało przez to "niepełne" sterowanie :(. Aktualizacja "Cellonix" usuwa to. Tak samo będzie z kolejnym tytułem, "Jason Picross", który też niebawem otrzyma aktualizację! Jak wszystkie, to wszystkie :).

Oprócz wyżej wymienionej modyfikacji, reszta to błahostki. Opcja restartu poziomu w pauzie gry, prostokątne wypełnienie kolorem dla powiadomień o odznaczeniach, by je lepiej widzieć oraz podpowiedzi, czyli garść informacji przed rozpoczęciem poziomu objaśniająca reguły gry. Dodatkowo, zaimplementowanie ulepszonej wersji systemu zapisu, która umożliwia przechowywanie znacznie większej ilości danych. Z tego względu, konieczne było zablokowanie możliwości odczytu zapisów gry z poprzedniej wersji. To jest główny powód dlaczego aktualizacja "Cellonix" ostatecznie otrzymała numerek 2.0, a nie 1.1. "Major update" oznacza wprowadzenie zupełnie nowej funkcjonalności do oprogramowania, która nie jest kompatybilna z poprzednikiem. Zaznaczam, że mimo wszystko nie wprowadzałem żadnej nowej zawartości. To są tylko poprawki, jednak ingerencja w system zapisu eliminuje możliwość zachowania wstecznej kompatybilności :(.

Tutaj macie linki do "Cellonix": Strona głównaNewgrounds | itch.io

LISTA ZMIAN

Oto pełna (znacznie mniejsza) lista zmian jaką daje aktualizacja "Cellonix":

  • przepisano kod źródłowy od nowa
  • zamieniono system zapisu na ulepszoną wersję (w związku z tym, stare zapisy nie zostaną wykryte!)
  • usunięto sterowanie myszką
  • usunięto informację o poziomie trudności w ekranie wyboru profilu (tylko wersja darmowa)
  • skorygowano kanały muzyki, aby zminimalizować konflikt z udźwiękowieniem
  • dodano opcję restartu poziomu
  • dodano podpowiedzi
  • dodano prostokątne wypełnienie dla powiadomień o zdobytym odznaczeniu w celu zwiększenia czytelności
Logo gry "Cellonix"

Aktualizacja "Cellonix" w wersji 2.0 wprowadza szereg usprawnień!


Może mało zachwycające, ale chcę mieć z reguły wszystko zapięte na ostatni guzik. Baw się dobrze :D! Następny przystanek: "Jason Picross"!

PODOBNE ARTYKUŁY