Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Przyszedł następny tydzień, a w Waszą stronę leci kolejny mój projekt, tak jak zapowiadałem. "Cellonix" już dostępny do grania i do kupowania w postaci Edycji Premium :D!!! Zapraszam do jednego i drugiego! Kuzynek gry "Xonix" już dostępny na mojej stronie oraz kilku serwisach. Do wyboru, do koloru.

ZASADY GRY TAK JAK W ORYGINALE

Jeśli graliście już kiedyś w coś takiego, to już wiecie jak to wygląda i jakie są zasady. Celem gracza jest sterowanie błękitnym kwadratem i zamalowanie wystarczającej powierzchni planszy czerwonym kolorem stanowiącym obszar dla gracza. W trakcie malowania zielonym śladem jest się narażonym na atak przeciwników przebywających w środku obszaru. Gdy dojdzie do kolizji, gracz traci jedno życie a jego malowanie zostaje "unieważnione" i musi zaczynać od nowa, tak jak ma to miejsce w "Xonix".

W toku przechodzenia poziomów z czasem trzeba uciekać przed wrogami znajdującymi się również wewnątrz czerwonego obszaru. Jeżeli utraci się wszystkie trzy życia, poziom zostaje uznany za niezaliczony. Rozgrywce "towarzyszy" upływający czas (tak jak w "Xonix"), który również doprowadza do porażki jeśli dojdzie do końca. Aby do końca nie papugować, postanowiłem od siebie dodać system punktacji, a punkty są dodawane do głównej puli po każdym ukończonym poziomie. Gdy uda się zapełnić cały próg punktów potrzebnych do zdobycia, wówczas gracz wchodzi na wyższą rangę podnosząc przy tym swoją prędkość poruszania się po planszy, jak również dłuższy czas trwania chwilowej nietykalności po utracie życia :).

EDYCJA PREMIUM REMAKE'A "XONIX"

"Cellonix" będzie podzielony na dwie wersje: darmową i tzw. edycję Premium, która jak łatwo się domyślić, jest płatna. Oferuje ona dostęp do dwukrotnie większej ilości poziomów, trzy poziomy trudności oraz osiem dodatkowych odznaczeń do zdobycia. Można ją kupić na stronie itch.io za 2.99 USD. Do zakupu jest potrzebna karta kredytowa. Płatna wersja mojego remake'a "Xonix" jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Zostawiam Wam odnośniki kierujące bezpośrednio do gry na różnych serwisach: Strona główna | Newgrounds | itch.io

"Cellonix" - wybór poziomu "Cellonix" - rozgrywka

Miłego grania i dajcie znać co myślicie o mojej odmianie "Xonix" ;)!

PODOBNE ARTYKUŁY