Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Spróbuję odejść na nieco dłuższy czas od języka C i wrócić do porad odnośnie rozpoczęcia czy szlifowania tworzenia gier. Na dzisiaj sporządzę listę programów do tworzenia gier, ale tym razem według interesującego Was gatunku zamiast języka programowania. Z powodu dostrzeżenia dużo większej szansy na pierwsze miejsca w rankingach Google u artykułów o tworzeniu gier w języku X, postanowiłem zrobić kolejną serię na kształt wyżej wymienionych, aby postawić "kropkę nad i" i może jeszcze bardziej podnieść zainteresowanie. Dzisiaj programy do tworzenia gier RPG. Zapraszam!

PROGRAMY DO TWORZENIA GIER RPG. LISTA WSZYSTKICH PROGRAMÓW

Podszedłem do tego specyficznie. Jeżeli mowa o RPG, to mam na myśli te programy, które są stworzone PRZEDE WSZYSTKIM dla gier tego gatunku bez żadnych drastycznych zmian w kodzie (o ile dany program pozwala na edycję kodu źródłowego).

DARMOWE PROGRAMY

 1. RPG Paper Maker
 2. Wolf RPG Editor
 3. RPG Playground
 4. Flare
 5. Solarus

PŁATNE PROGRAMY

 1. RPG Maker
 2. RPG in a Box
 3. Smile Game Builder
 4. SRPG Studio
 5. 001 Game Creator
 6. RPG World - Action RPG Maker

Wziąłem pod lupę same tytuły, które rzucają się w oczy i są dość popularne.

RPG JAKO SAM GATUNEK

Aby ten artykuł nie wypadł "sucho", warto dodać kilka słów o samym gatunku. "Role-playing game" czyli sławny skrót "RPG" to gatunek gier w którym najogólniej pisząc steruje się głównym bohaterem i przemierza różne krainy celem zgładzenia głównego bossa czy osiągnięcia jakiegoś innego celu. Gry RPG dzielą się na turowe, strategiczne i walki czasu rzeczywistego. Każda z tych odmian ma swoje indywidualne czynniki odbiegające od "korzenia" gatunku i można wymieniać tytuły bez końca jednak to nie jest moim celem. Powyższe programy do tworzenia gier RPG nie wyodrębniają jednych od drugich. Od takiej gry wymaga się dobrego wątku fabularnego, gdyż na jego podstawie opiera się przechodzenie gry poprzez eksplorację świata. Otwarty świat to kolejna cecha gier tego gatunku. Charakterystyczne dla tego gatunku jest również ulepszanie postaci poprzez system doświadczenia i osiąganie wyższych poziomów oraz otrzymywanie i wypełnianie zadań (tzw. "questów") od NPC.

"RPG Maker MV"

Gry RPG wymagają bogatej i ciekawej fabuły, charakteryzują się wykonywaniem zadań na zlecenie innych postaci oraz gromadzeniem punktów doświadczenia.


To koniec zestawienia. Obecne programy do tworzenia gier RPG spełniają niemal każdą zachciankę deweloperską. Tu wypisuję listę na temat gier FPS.

PODOBNE ARTYKUŁY