Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Zanim pożegnamy rok 2021, czas na oficjalne zaprezentowanie wyników jakie podsuwają mi dwa narzędzia: "Google Search Console" oraz "Search Console Insights". Artykuły o języku Python rozpoczęte w kwietniu przyniosły ponad dwa miesiące temu zaskakujące wyniki wyświetleń strony! Postanowiłem się z Wami podzielić tymi informacjami oraz danymi, aby ewentualnie przekonać Was że pisanie artykułów się OPŁACA. Fakt, stwierdziłem tak samo znacznie wcześniej, ale to czego byłem świadkiem te parę miesięcy temu, przerosło moje oczekiwania i potwierdziło poprzednio postawioną tezę. Kolejny wysoki poziom zysków!

ZASKAKUJĄCE WYNIKI WYŚWIETLEŃ STRONY DZIĘKI PYTHONOWI!

Języku Python, dziękuję. Cieszy mnie niemiłosiernie, że praca nad czterdziestoma artykułami o tym języku nie poszła w las i ludzie mogli z tego skorzystać. Początkowo nie zapowiadało się na nic spektakularnego, nawet po zakończeniu całej serii na podstawie lekturki dla początkujących. Będąc zawiedzionym że kolejny wysiłek (i z pewnością nie ostatni) mógł pójść w las, mimo wcześniej zauważonych pierwszych miejsc jednego z artykułów, zabrałem się za "Surrounded" myśląc że więcej uszczknę z tego przedsięwzięcia. Stało się coś nieoczekiwanego!

WYKRESY NIE KŁAMIĄ...

Zaskakujące wyniki wyświetleń strony zaczęły się równo od początku września, a od początku października słupki już gwałtownie skoczyły do góry! Pokażę teraz wykres wyświetleń oraz kliknięć z "Google Search Console" z dnia 26 grudnia, 2021 roku. Widok na ostatnie sześć miesięcy. Najpierw kliknięcia. Nie gniewajcie się na rozmiar, zrzut ekranu robiłem na monitorze 4K:

Wykres kliknięć "Google Search Console" od 25.06.21 do 24.12.21

Wykres kliknięć strony pobrany z "Google Search Console". Zakres czasowy od 25 czerwca do 24 grudnia, 2021 roku.

Wynika z tego niezbicie, że październikowe pomiary znacznie przebiły wyniki zbierane na co dzień i spokojnie można było mówić o "pobiciu swojego rekordu" (szczyt widać 29 listopada - 266 kliknięć!). Drugi wykres pozostawia ten sam wniosek:

Wykres wyswietleń "Google Search Console" od 25.06.21 do 24.12.21

Wykres wyświetleń strony pobrany z "Google Search Console". Zakres czasowy od 25 czerwca do 24 grudnia, 2021 roku.

Wrzesień co prawda zaczynał delikatnie kiełkować, natomiast od 3 października jest ewidentny wzrost do góry!

TAGI (WRESZCIE) OKAZAŁY SIĘ SKUTECZNE!

To, że słowa kluczowe są istotne, wiem już od dawna. Tylko w moim przypadku zaczęło się to sprawdzać dopiero teraz. Musiało upłynąć jakieś pół roku (tak jak przy "Surrounded"), żeby otrzymać zaskakujące wyniki wyświetleń strony. Wszystko dlatego, że nie posiadam ogólnopolskiego poparcia społecznego. Nawet dla moich znajomych to takie trudne kliknąć post i go polubić na Facebooku.

Mniejsza. Przedstawiam Wam pierwsze dziesięć tagów z "Search Console Insights", które przyniosły mi najwięcej kliknięć do moich artykułów (stan z 26 grudnia, 2021 roku):

Pierwsze 10 najczęściej wyszukiwanych zapytań pobranych z "Search Console Insights" z 26.12.21

Zestawienie pierwszych dziesięciu najczęściej wyszukiwanych zapytań pobranych z "Search Console Insights" z dnia 26 grudnia, 2021 roku.

Jeszcze jeden dowód jednoznacznie stwierdzający, że pisanie o języku Python jednak warte było zachodu! Java nie przyniosła mi takich rezultatów do tej pory, choć pewne tagi na jej temat dają co nieco. Oby było więcej takich efektów i co ważne, znacznie szybciej! Pół roku to dla mnie zdecydowanie za dużo czasu, a mam jeszcze tyle planów i zadań do wykonania!

ALE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE JUŻ NIE…

Sprawdziłem sobie również pomiary otrzymywanych wyświetleń z Facebooka i tym podobnych serwisów. Zobaczcie sami…

Wyniki wyświetleń strony od mediów społecznościowych pobrane z "Search Console Insights" z 26.12.21

Wyniki wyświetleń strony od mediów społecznościowych pobrane z "Search Console Insights" z dnia 26 grudnia, 2021 roku.

Czyli raz kolejny moje przypuszczenia znalazły potwierdzenie, że serwisy społecznościowe GUZIK DAJĄ. Nie pozyska się szerokiej gamy nowych odbiorców posiłkując się popularnymi serwisami. Nawet Quora jak na ironię, w której napisałem odpowiedź na jedno z zadanych pytań, pod którą ponad setka ludzi zostawiła ocenę pozytywną, nie popisała się do tej pory. Kompletnie nic z tego nie rozumiem, a zostawiłem tam linki do siebie! Przy takiej dużej aprobacie, powinno się trafić więcej chętnych chociaż na Facebooku.

NA CO OBSTAWIAM?

Na deser, osobiste przypuszczenie jak uważam co mogło przyczynić się do tak masowego wzrostu akurat od września i akurat Python. Wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobnym jest że młodzież miała w szkołach przedmiot programowania w Pythonie i szukali odpowiedzi na pytania w Internecie. OK, ale dlaczego przychodzili do mnie? Ponieważ znacznie wcześniej miałem pierwsze miejsce dla słowa kluczowego "python komentarze" i podobne. Chodzi dokładnie o ten artykuł. Zawsze będzie mnie to wprawiać w zdziwienie, że najefektywniejszy okazał się ten najkrótszy ze wszystkich. Podejrzewam, że kiedy większość nie wiedziała o co "come on" z tym Pythonem, to szukali w Google jakichkolwiek informacji i dotarli do Jasona. Zaczęło się od jednego artykułu, potem następnego i jeszcze jednego, zaczęli sobie chłopaki z dziewczynami udostępniać i mamy małe perpetuum mobile. SEO samo się kręci. Żyć, nie umierać, panie!

STAJĘ SIĘ AUTORYTETEM?

W nawiązaniu do rewelacyjnych wyników Google'a, jeszcze jeden pobrany z pomiarów SEO. Znaczny wzrost wskaźników autorytetu strony i domeny nastąpił w dniu 28 listopada, 2021 roku. Dokładnie to sobie zanotowałem i udokumentowałem. Autorytet domeny wzbił się do 16% (+2% względem poprzedniego dnia), a autorytet strony do 23% (+1% względem poprzedniego dnia). Proszę:

Wyniki autorytetu domeny i strony pobrane ze "SmallSEOTools" z 28.11.21

Wyniki autorytetu domeny i strony pobrane ze "SmallSEOTools" z dnia 28 listopada, 2021 roku.

Dla porównania, 20 września odnotowałem wynik DA na poziomie 13% i PA na 22%. Mała różnica? Nie do końca. Przypominam Wam, że oba współczynniki rosną logarytmicznie. Najprościej pisząc, o wiele trudniej nabić z 90% do 91% niż z 10% do 11%!


Tak się kończy zestawienie tegoroczne jeśli chodzi o rosnącą potęgę mojej witryny. Będę żyć z nadzieją, że będzie to rosło jak najprędzej, oczywiście po solidnym nakładzie pracy z mojej strony, od której ani myślę się migać.

PODOBNE ARTYKUŁY