Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Nieuchronnie zbliża się ostateczna decyzja czy będzie sens kontynuować kurs, "PICO-8. Podstawy". Wyniki oglądalności mi mówią jednoznacznie, że NIE!

DRASTYCZNIE NISKIE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI KURSU "PICO-8"!

22 grudnia naliczyło się jedynie 802 wyświetlenia z całej pierwszej serii! Za tydzień mija termin, a to jest jedynie 20% spełnionego wymogu. Spodziewałem się takiego efektu, ale jak napisałem wcześniej, zrobiłem wszystko ze swojej strony co mogłem, a sam w sobie mogłem niewiele. Rozsyłałem posty, filmy, dałem zwiastun dwa tygodnie przed premierą i nie sprawdziło się. Jeszcze przez ten czas starałem się wpłynąć na ten cały autorytet domeny i wskoczyło mi zaledwie o jeden procent.

Czemu to nie wypaliło i wyniki oglądalności są takie, a nie inne? Polski język? Brak zainteresowania programem "PICO-8" wśród polskiej społeczności? Brak widoczności w Internecie? Upodobanie społeczeństwa do wszystkiego co jest chłamem? Nie mam czasu, żeby się nad tym zastanawiać. Fakt jest taki, że nie opłaca się robienie kursów przynajmniej jeśli chodzi o tworzenie gier. Następny kurs jaki będę w przyszłości tworzył dotyczyć będzie bardziej ogólnego programowania. Pragnę zaznaczyć pod koniec, że twórca "PICO-8" też może czuć się winny, ponieważ ja normalnie do niego napisałem maila, a on do teraz nie raczył mi odpisać udając, że się nic nie stało. Nic dziwnego, że to nie miało szans na sukces. Gratuluję podejścia do użytkownika!

Logo kursu "PICO-8. Podstawy"

Kurs "PICO-8" nie sprawdził się jako środek przyciągnięcia dużej liczby odbiorców. Wyniki oglądalności spełniają jedynie 20% podanego przeze mnie progu (4,000 wyświetleń ze wszystkich odcinków).

CZY SĄ JAKIEKOLWIEK KORZYŚCI Z KURSU?

Tak. Kilkanaście subskrybentów, trochę pozytywów i komentarzy głównie od obcokrajowców w postaci podziękowań za napisy. Nie mogę napisać, że kompletnie to poszło do śmieci, co to, to nie. Jakaś grupka osób zainteresowanych również jest obecna na stronie na Facebooku. Dla mnie to jest wystarczający dowód na to, że kurs o "PICO-8" sam w sobie wypadł dobrze skoro ludziom się podoba.

MOTYW "PICO-8" NIEDŁUGO ZNIKNIE ZE STRONY

W przyszłym roku odchodzę od tego programu definitywnie i przywracam poprzedni motyw. Może będzie lekko zmodernizowany dlatego nie zdziwcie się, gdy na moment strona będzie niedostępna w wyniku mojego eksperymentowania. Ponadto, planuję zmodyfikować również menu główne strony dodając do niego dodatkowe sekcje, ale szczegóły na ten temat opiszę w styczniu. Kurs nie wypadł dobrze skoro wyniki oglądalności są tragiczne więc muszę zmienić kierunek mojego rozwoju.


Na tym kończę. Prawdopodobnie już po raz ostatni wypowiadam się na temat kursu "PICO-8". Nie będzie większego sensu wypuszczać kolejnego artykułu za sześć dni aby powtarzać, że nic z tego nie będzie. Jeżeli nikt jeszcze nie oglądał, klikajcie tutaj.

PODOBNE ARTYKUŁY