Mam dla Was wszystkich niesamowitą nowinę! Dosłownie wczoraj (26 września) udało mi się wreszcie zakończyć testy tej długotrwałej produkcji "Turn Chase". Oto wnioski na dzień dzisiejszy:

"TURN CHASE" DA SIĘ UKOŃCZYĆ W 100%!

Implementując w grze system rozwoju postaci najważniejszym jest zachować odpowiednie proporcje wszystkich wartości tak, aby gra w żadnym stopniu nie była ani za łatwa, ani za trudna. Dlatego to musiało potrwać aż tak długo! Na szczęście, udało mi się zachować odpowiedni balans poziomu trudności i jednocześnie sprawić, aby tę grę dało się ukończyć w 100%. Dowód zamieściłem na Twitterze.

To była istna mordęga. Dzień po dniu testowanie tego samego, w tej samej konfiguracji żeby potem na końcu się okazało, że ostatnie mapy na najwyższym poziomie trudności są nie do przejścia. Po wielu drobnych i kilku tych większych modyfikacjach udało się wreszcie to zakończyć i jestem z efektu zadowolony, bo jest ciężko, ale da się to przejść. Taki właśnie musi być balans.

ZAWARTOŚĆ EDYCJI DARMOWEJ

Trochę rzeczy się pozmieniało od czasu zamieszczania prototypu gry na Twitterze, dlatego też wspomnę o tym raz jeszcze. Darmowa wersja "Turn Chase" posiadać będzie połowę map czyli czternaście. Gra ostatecznie będzie miała 28 map, a nie 32 jak to było pierwotnie zakładane. Na dodatek, tylko jeden poziom trudności i mniej odznaczeń oczywiście. Mimo znacznie cięższej pracy stawka za Edycję Premium jest taka sama, trzy dolary za sztukę.

PRZEWIDYWANA PREMIERA GRY

Ciężko stwierdzić przynajmniej w którym tygodniu dostaniecie publikację. Zostało mi jeszcze parę szczegółów, muzyka i eksporty zatem myślę, że w ciągu tygodnia powinienem się ze wszystkim wyrobić licząc od dzisiaj. Oczywiście, mogą pojawić się komplikacje, ale już na pewno nie takie jak to było przy testowaniu i korygowaniu trudności. Jestem tego pewien. "Turn Chase" na pewno zostanie wydany na początku października i tylko tyle na razie mogę stwierdzić.

Turn Chase

Testowanie gry "Turn Chase" zostało w pełni zakończone! Gra wyjdzie prawdopodobnie w październiku tego roku!


Pamiętajcie, że w chwili ustalenia konkretnej daty "Turn Chase", zostanie ona zamieszczona również w tabelce z moimi grami online. Obserwujcie na bieżąco, bo może tym razem to pójdzie sprawnie i uwinę się ze wszystkim w ciągu kilku dni.