Ze względu na zapowiadane wcześniej zmiany oraz nadchodzący kurs, postanowiłem dosadnie odświeżyć "design" mojej stronki i dopasować go do motywów "pixelowych". Przez jakiś czas strona główna będzie teraz ośmiobitowa, tak jak "PICO-8". Artykuł wyjątkowo znacznie dłuższy, bo mam sporo do powiedzenia.

STRONA GŁÓWNA OTRZYMUJE MODYFIKACJĘ W WYGLĄDZIE!

Wybaczcie te ohydne "skakanie" czcionek. Jest to moje pierwsze zetknięcie się z "Google Fonts" i doczepianiem darmowej czcionki do Joomli, dlatego też można było doświadczyć bezustannych zmian w tym obrębie. Początkowo chciałem dać tę samą czcionkę na każdy element tekstu z wyjątkiem artykułów. Gdy wszystko zaczęło wyglądać przyzwoicie, czcionka nie mogła się odpalić na przeglądarce "Google Chrome". Pomyślałem, że może mieć to związek z niekompatybilnością w związku z czym, odpuściłem już to sobie i musiałem jedynie "zadowolić się" nagłówkami w stylu retro.

Następna rzecz to logo. Ono było najprostsze do przerobienia, bowiem wystarczyło sobie pobrać próbkę z trailerów gier z "PICO-8" i dopasować. Kombinowałem czy nie dać animowanego gifa, natomiast jak spojrzałem na różnicę w rozmiarach plików, to wolałem już pozostać przy dużo dużo "tańszym" statycznym obrazku. Tak jak zapowiadałem wcześniej, tło również uległo zmianie i teraz przez dłuższy czas będzie "picopodobne", aby symbolizowało graficzny motyw kursu.

Osobna strona na kurs również uległa zmianie. Umieściłem tymczasowo odnośnik do zwiastuna na YouTube dodając również trochę tekstu w postaci opisu "PICO-8. Podstawy" jaki będzie obowiązywać również w opisach pod filmami oraz parę własnych zdań.

STRONA GŁÓWNA "PICO-8. PODSTAWY" JUŻ OTWARTA NA FACEBOOKU!

W dniu wydania filmu zapowiadającego, umieściłem pierwszy post na nowej stronie kursu "PICO-8. Podstawy", która funkcjonuje już od dłuższego czasu. Od tej chwili, wszelkie informacje na temat publikowania odcinków będę umieszczał właśnie tam zarówno konkretne rzeczy, jak i drobnostki takie jak pomiary oglądalności. Kilka dni przed premierą, wstawię małe streszczenie pierwszego odcinka, aby jeszcze bardziej zaciekawić przyszłych widzów. Jeszcze ciut za daleko, aby pisać o odcinkach. Ponawiam prośbę o polubienie strony na Facebooku!

ZNIKOME ZAINTERESOWANIE ZAPOWIEDZIĄ

Od czasu opublikowania zapowiedzi na YouTube, naliczyły się jedynie 33 wyświetlenia. Liczę na szersze zainteresowanie ze strony społeczności, bo "powiadomiłem" już na kilku serwisach o filmie i póki co, oglądalność jest znikoma. Może to z tego powodu, że program jest popularny jedynie w kręgach amerykańskich, gdzie w Polsce zaledwie garstka ludzi się nim interesuje. Bez względu na okoliczności, powinno coś więcej w tym kierunku iść, bo cały czas piszę na ten temat, zamieszczam posty i jak na razie widzę puste słupki. Wrzucam poniżej odnośniki do tych postów, żeby nie było że ściemniam.

PROJEKT GRY W ZAWIESZENIU

Kolejna gra nad którą pracuję nadal nie wylazła z fazy testowania. Trudności w optymalizowaniu siły przeciwników oraz poboru mocy wbudowanego w "PICO-8" procesora na rzecz "pathfindingu" powodują katastrofalnie niskie postępy w kolejnej produkcji. Nie wiem czy będzie z tego coś konkretnego, bo za cholerę nie mogę obniżyć kosztów CPU ale tak, żeby algorytm na tym nie ucierpiał i tym samym, nie dał fałszywych rezultatów. Cały czas próbuję to wszystko ze sobą uzgodnić jednak przyznaję, że idzie mi to jak krew z nosa. Zdaje się, że zajmę się tym w pełni dopiero w trakcie publikowania odcinków kursu.

Mam tę świadomość, że niedługo to już będzie drugi miesiąc prac nad grą i wszystko wskazuje na to, że to dalej będzie się ciągnąć. Żyję tylko nadzieją, że uda mi się to wydać online bez nieprzyjemnego przerywania w połowie. Po "Turn Chase" mam zamiar wydać jeszcze jedną grę w "PICO-8" i to tyle będzie w 2019 roku. Zamieszczam kilka screen'ów w postaci dowodu moich wysiłków również i w tym kierunku.

"Turn Chase" "Turn Chase"
"Turn Chase" "Turn Chase"


Wyjątkowo długi artykuł jednak udało mi się napisać co nieco na każdy temat. Wypowiem się po raz kolejny przy streszczaniu odcinków kursu zarówno tutaj, jak i na stronie na Facebooku.

PODOBNE ARTYKUŁY