Na dzisiaj przygotowałem kilkanaście zdań na temat SEO, które ciągle udoskonalam.

WALKA Z SEO, SPRAWY TECHNICZNE

Zaszło troszeczkę zmian przez ten dłuższy czas z tego względu, iż z przyczyn ode mnie niezależnych musiałem na moment przerwać nagrania do albumu i zająć się czymś innym. Być może "Refleksje introwertyka" trzeba będzie przełożyć na lipiec, ale jeszcze nie przesądzajmy. Tak czy siak, zabrałem się po raz drugi za porządkowanie witryny od strony technicznej. Oczywiście, SEO. Przy czterdziestu paru testach pomiarowych doszedłem do wniosku, że niczego istotnego już nie zrobię w tym kierunku. Nie da się podnieść strony w dwa tygodnie.

Jedni twierdzą, że tzw. "wiek domeny" ma znaczenie dla SEO, inni twierdzą, że nie...Zdaje się, że będę musiał jeszcze mocno się rozpisywać, stąd to bardzo grube poszerzenie strony "O mnie". Zapewne niektórzy już to dawno zauważyli. W zeszłym tygodniu były usprawnienia techniczne, jakieś "kanonikalizowanie tagów", usunięcie zdeprecjonowanych poleceń HTML, korygowanie meta opisów, żeby nie były za długie oraz by jednocześnie posiadały słowa kluczowe strony. Między innymi takie rzeczy, aż się zdziwiłem ile czynników wpływa na pozycję w wyszukiwarce.

Teraz wziąłem się troszeczkę za stronę główną, a następnie będę starał się pisać obszerniejsze artykuły tylko ciężko naprawdę coś utworzyć rozpisując się jak przy dłuższej wypowiedzi monologowej. W końcu kto chce tyle tego czytać? I tak podchodzę do tego z dystansem, bo nie uwierzę że 3,000 słów więcej podniesie mi w górę całą stronę, bądźmy szczerzy. Na to trzeba kilkunastu lat i samo optymalizowanie SEO nie wystarczy.

Co by się nie działo, będę próbował dalej z całych sił podnieść to SEO. Najważniejsza rzecz to skorygowanie wersji mobilnej. Wiem, że formatowanie tabelek jest koszmarne. To już jest robota CMS, a ja będę zmuszony to poprawić. Postaram się zrobić przewijane tabele, aby nie wychodziły poza obszar strony. Z mojej strony to tyle, a co do opóźnienia albumu, to wypowiem się nieco później gdy powrócę do nagrań. Gdy data nieco przybliży się do lipca, wtedy będę znał odpowiedź i od razu napiszę tutaj i na Facebooku.