Teraz popiszę trochę znowu o SEO. Dawno niczego nie pisałem na ten temat, a minęło sporo czasu (tu jest poprzedni wpis o tym). Dużo się nauczyłem, dużo ćwiczyłem jak DOBRZE pisać artykuły. Każdy z nas może podać inną definicję jak rozumie pojęcie "dobry artykuł". Ktoś może stwierdzić, że jest to taki, który zawiera bardzo wiele informacji na dany temat, ktoś inny może wskazywać na trzymanie się obecnych trendów, ja patrzę na coś innego. Patrzę na to, czy artykuł sprzyja optymalizacji SEO. Na ten temat teraz chcę się wypowiedzieć.

TRENING SEO ZMIENIA MYŚLENIE

Trochę miesięcy trzeba było poświęcić, aby podszkolić się w redagowaniu artykułów. Nie ukrywam, że pomogła mi w tym pewna wtyczka kontrolująca poziom optymalizacji od strony jakości. Po tych wpisach w lutym o tworzeniu gier, zabrałem się ponownie za przegląd i korekty wszystkich już istniejących artykułów. Harówa taka, że trzeba jej doświadczyć, żeby mnie zrozumieć (czego nikomu nie życzę). Teraz dzień w dzień piszę po dwa na łebka celem "dogonienia" konkurencji, aby dojść do tego progu i zobaczyć po tygodniu czy to się wszystko opłaciło.

Muszę przyznać, że jakiś skrawek korzyści można z tego dostrzec. Nabijają się coraz częściej wyświetlenia na moim kanale no i czasem zobaczę nieco przyzwoity ranking na Google przy jakimś słowie kluczowym. Dopóki jednak nie osiągnę wytyczonego celu, nie będę w stanie mieć 100% pewności w jakim stopniu to się przyczynia do rozwoju SEO. Pozostaje tylko pracować, bo nie ma na co czekać...

PODSTAWOWE WSKAZÓWKI "DOBRYCH" ARTYKUŁÓW

Wtyczka służąca za "miernik" SEO naprawdę mi pomaga w lepszym pisaniu. Co mogę każdemu z Was doradzić w sprawie redagowania? W pierwszej chwili zastanowić się nad słowem kluczowym, które będzie stało na pierwszym miejscu. Jeśli wybraliście taki tag, to macie teraz kilka podpunktów:

  • w pierwszym akapicie wtrąćcie w środek jakiegoś zdania jeden raz DOKŁADNIE litera po literze to samo słowo kluczowe, które ma być pierwszorzędne, tak jak u mnie
  • na stronie dodajcie sobie nagłówek typu 1 (o wiele ważniejsze jest to, żebyście zachowali sobie TYLKO JEDEN nagłówek tego typu, inaczej obniżacie sobie SEO)
  • zadbajcie o tzw. "meta opis" czyli o krótką notkę pisaną pod tytułem artykułu w Google; najlepiej na poziomie 150 znaków i żeby miał to samo słowo kluczowe
  • umieśćcie sobie co najmniej jeden obrazek na stronie ORAZ dodajcie do alternatywnego tekstu tego obrazka to samo pierwszorzędne słowo kluczowe
  • wstawcie co najmniej dwa hiperłącze: jedno prowadzące do innego artykułu na Waszej stronie, a drugie prowadzące do innej domeny (np. do Wikipedii)
  • artykuł musi być obszerny - według ogólnie przyjętej granicy, co najmniej trzysta słów
  • tytuł artykułu również powinien być długości 50-70 znaków, ale nie więcej!
  • SEO sprzyja również wstawienie tego samego słowa kluczowego na początku tytułu artykułu

To jest osiem takich najważniejszych czynników, które się nauczyłem stosować i rzeczywiście one pomagają. Faktem jest, że dalej mogę sobie jedynie pomarzyć o pierwszych miejscach, ale to tym razem z powodu autorytetu domeny, który nie tak dawno spadł mi to 9% (wcześniej było 12%)! Dla mnie to jest skandal, bo po takiej pisaninie dzień w dzień to powinno co najwyżej stać w miejscu, a jeszcze mi to zeszło w dół. Zostawiam ten żal bez komentarza, bo nawet szkoda na to słów.

Google i SEO

Wysoka dbałość o SEO strony sprzyja rankingom Google w lepszym pozycjonowaniu przez co szansa na pierwsze miejsce wzrasta!


Wiedząc już na pewno, że to COŚ daje, teraz mogłem z czystym sumieniem się tym z Wami podzielić.

PODOBNE ARTYKUŁY