Modyfikacja do gry "Sacred" znana pod tytułem "Veteran Mod" (Wikipedia). Mod podnosi zdrowie i doświadczenie przeciwnikom dwukrotnie, trzykrotnie i czterokrotnie (w zależności od wybranego mnożnika zawartego w archiwum). W przeciwieństwie do oryginału, ta wersja wspiera również wersję "Sacred Plus" (1.8). Artykuł na temat samej modyfikacji jest tutaj.


SACRED VETERAN MOD


Modyfikacja stała się popularna w okresie 2010 roku ze względu na brak jakichkolwiek innych znanych plików mogących wpłynąć na grę. Według tamtejszych twierdzeń, modyfikacja miała podnosić zdrowie i punkty doświadczenia przeciwnikom na tyle samo, ile jest w trybie multiplayer dla ośmiu graczy. Wbrew niektórym opiniom, działa niezależnie od wersji językowej (nie mają ze sobą nic wspólnego) oraz nie uszkadza żadnych wyeksportowanych postaci. Podmieniasz plik i grasz!

Oryginalny "Sacred Veteran Mod" podnosi wyżej wymienione statystyki tak na oko sześciokrotnie. Jeśli to było dla Ciebie za dużo, w paczce znajdziesz nieco mniejsze mnożniki. Możesz zaaplikować mnożnik 2x, 3x lub 4x. Uznałem, że sięganie wyżej byłoby już bezcelowe. Zaznaczam także, że w przeciwieństwie do "pierwowzoru", modyfikacja NIE podnosi drastycznie siły smoków! Moja wersja jedynie mnoży dwie statystyki i tyle. "Sacred Veteran Modnie uwzględnia również trybu dla wielu graczy.

Po pobraniu pliku archiwum, wypakuj zawartość. Składa się ona z kilku katalogów posiadających nazwy w postaci przemnożenia statystyk (2x, 3x, 4x). W celach prewencyjnych, dorzuciłem również od siebie domyślny plik "Balance.bin" odpowiadający za statystyki wrogów na wszystkich poziomach trudności. Każdy z katalogów posiada własną wersję tego samego pliku. Wystarczy, że skopiujesz jeden z nich do folderu "bin" tam, gdzie znajduje się zainstalowana gra i podmienisz plik. Po uruchomieniu gry, mod będzie zainstalowany.


ZRZUTY EKRANU


Sacred Veteran Mod Sacred Veteran Mod

SACRED VETERAN MOD - LINK DO POBRANIA

Sacred Plus

Sacred Gold / Złota Edycja