Pora podsumować serwis na którym się udzielałem przez okres sześciu miesięcy. To jest ten wcześniej przeze mnie wspomniany o nazwie "Quora". Do czego on służy? W jaki sposób działa? Czy może pomóc przyciągnąć więcej ludzi do swojego biznesu? Czytajcie dalej, a poznacie odpowiedzi na te pytania.

CZYM JEST "QUORA"?

Serwis ten jest portalem polegającym na tym, że jedna osoba zadaje określone pytanie z danej dziedziny, a Ci co znają odpowiedź, przedstawiają ją w oparciu o swoje doświadczenia i wiedzę naukową. Jest w nim tysiące różnych tematów. Poznacie odpowiedzi na pytania z programowania, psychologii, relacji interpersonalnych, przemocy domowej, księgowości, fizyki, matematyki i wiele wiele innych. System pobiera wiele funkcjonalności z Facebooka, zatem te odpowiedzi które się podobają mogą zostać przez nas "polubione". Ponadto, można zostawić komentarz pod którąś z odpowiedzi. Któregoś razu natrafiłem na ten serwis przez przypadek i wywnioskowałem, że można spróbować jak on działa będąc aktywnym uczestnikiem. W czerwcu zeszłego roku zacząłem wysyłać pierwsze odpowiedzi. Oto streszczenie moich doświadczeń na "Quora".

Logo serwisu "Quora"

Portal "Quora" to serwis typu Q&A w którym ludzie pragnący otrzymać odpowiedź na nurtujące ich pytanie, zostawiają je ludziom którzy mają jakąś wiedzę na ten temat.

Źródło: Wikimedia

PÓŁ ROKU UDZIELANIA SIĘ NA PORTALU I NIC Z TEGO

Samo pisanie odpowiedzi było przez jakiś czas nawet wciągające. Zdarzały się błędy i niedomówienia, a także nawet nieprzyjemny odbiór niektórych osób. Prawda jest taka, że udzielając odpowiedzi, nie wolno Wam się mylić! Jeżeli odpowiadacie na jakieś pytanie, musicie być święcie przekonani o słuszności swojej wypowiedzi! Raz tak u mnie było, że dosłownie po pięciu minutach otrzymałem komentarz, że piszę niezgodnie z prawdą. Osoba była akurat na tyle przyjemna, że nie robiła żadnej afery. Szybko poprawiłem i podziękowałem za zwrócenie uwagi.

Po sześciu miesiącach oraz po miesiącu pisania jeszcze na polskim "Quora", dałem już sobie z tym spokój całkowicie bo przestało to mieć jakikolwiek sens. W dodatku kąśliwe uwagi u niektórych Polaków. Nie ukrywam, że pokusiłem się o udzielanie odpowiedzi na tym serwisie również z tego względu, iż u niektórych osób przynosiło to nadzwyczajne rezultaty jeśli chodzi o przyciąganie widzów do swojej strony czy biznesu. Raz kolejny się wyłożyłem jak Zabłocki na mydle. Nawet po tym pół roku pisania nie dostrzegłem ŻADNYCH widocznych wzrostów na mojej stronie. Nie wiem jak reszta to zrobiła, ale u mnie ta sztuczka nie chce działać.


To tyle na ten temat. Ogólnie serwis oceniam pozytywnie i możecie się spokojnie na nim udzielać, o ile wiecie co piszecie i jest to zgodne z nauką lub brzmi sensownie. Możecie dzięki niemu dowiedzieć się wielu niesamowitych rzeczy. Do przyciągania widzów natomiast, jest absolutnie bezużyteczny.

PODOBNE ARTYKUŁY