Wykorzystując fakt, iż napisałem już jeden artykuł bezpośrednio na temat mojej osoby, to postanowiłem drugi raz z rzędu napisać o swoich planach. Ponieważ widzę ile jeszcze tej pracy mnie czeka, musiałem podjąć decyzję o przełożeniu pisania programów na później. Nie wiem do kiedy dokładnie, podejrzewam, że dopiero od czerwca zacznę programowanie aplikacji desktopowych w Javie.

OD CZERWCA ROZPOCZNĘ PROGRAMOWANIE APLIKACJI DESKTOPOWYCH. TERAZ BIORĘ SIĘ ZA ARTYKUŁY

Jak była mowa poprzednio o poszerzeniu swojej aktywności o pisanie programów, wszystko zmierza w kierunku przełożenia tego planu na czerwiec. Obecnie jestem w samym środku chaosu jeśli chodzi o natłok obowiązków. Głównie jest to spowodowane oswajaniem się ze zdalną formą studiowania, ale także koniecznością redagowania nowych artykułów na mojej stronie. Chyba tego jeszcze nie tłumaczyłem co mnie skłoniło do takiego pisania. Dawniej to się zdarzało, że dopiero po miesiącu doczekaliście się nowego artykułu. Co mam powiedzieć? Pogoń za podniesieniem zainteresowania moją działalnością oraz zawartością. Z tego samego powodu oraz poszerzania swojego portfolio chcę zabrać się za programowanie aplikacji desktopowych.

Gdy po dłuższym czasie spojrzałem na artykuły na temat tego, jak wygląda tworzenie gier w danym języku, to pomyślałem, że warto zrobić kolejny eksperyment w sprawie podnoszenia widoczności strony i sprawdzić czy 100+ artykułów na tematy programistyczne wpłyną jakoś znacznie na ten sam problem z którym borykam się od zbyt dawna. Spojrzałem na konkurencję, która jest bardziej widoczna w rankingach Google i według harmonogramu, muszę tak pisać dwa razy pod rząd do połowy maja. Po prostu chcę mieć taką samą ilość artykułów mając nadzieję, że to przyciągnie odbiorców.

Najprawdopodobniej wtedy dostrzeżecie nagły "zastój" w wypuszczaniu nowego materiału i ograniczę to pisanie może do jednego artykułu na tydzień. Potem dam Google dwa tygodnie na przetrawienie tych wszystkich linków i przeprowadzę wywiad środowiskowy czy to coś pomogło, czy nie. Jak skończę tę zabawę w redaktora naczelnego, wtedy zabiorę się za programowanie aplikacji desktopowych.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD EKSPERYMENTU

Całkiem niedawno na początku tego roku, zrobiłem sobie małe zestawienie wszystkich czynności, które przeprowadziłem w celu podniesienia zainteresowania moją działalnością. Zwykła lista z punktami co się udało, a co spaliło na panewce. Wśród "wypróbowanych" czynności są gry, Facebook, muzyka, kursy online, StumbleUpon, Reddit, nieistniejący już wideoblog, trochę Twittera, własna wikipedia, a także serwis Quora. O serwisie Quora też się wypowiedziałem, bo on również nie zapewnił wzrostu odbiorców mojej strony. Kolejna witryna obiecująca gruszki na wierzbie. Wszystkie z tych wariantów okazały się nieskuteczne (może delikatnie z wyjątkiem gier, a tak naprawdę jednej gry "Minifield" oraz kursów, bo "Phaser: PDP" ostatecznie przyniósł mi trochę subskrypcji). Teraz sprawdzam efektywność wypuszczania artykułów o programowaniu, a później chcę jeszcze wypróbować programowanie aplikacji desktopowych, dystrybucję na Google Play, dużą liczbę postów na Instagramie oraz publikację na Steam. Będę walczył. Coś musi w końcu wypalić.


Kończę na dzisiaj. Programu się prędko nie doczekacie, ale nie mam innego wyjścia jak przesunąć terminy.