Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Pozycjonowanie SEO to coś, o czym mogę już spokojnie napisać że "kumam temat". Dużo się nauczyłem, dużo ćwiczyłem jak DOBRZE pisać artykuły. Każdy z nas może podać inną definicję jak rozumie pojęcie "dobry artykuł". Ktoś może stwierdzić, że jest to taki, który zawiera bardzo wiele informacji na dany temat, ktoś inny może wskazywać na trzymanie się obecnych trendów, ja patrzę na coś innego. Patrzę na to, czy artykuł sprzyja optymalizacji SEO. Na ten temat teraz chcę się wypowiedzieć.

POZYCJONOWANIE SEO WYMAGAŁO TRENINGU

Trochę miesięcy trzeba było poświęcić, aby podszkolić się w redagowaniu artykułów. Nie ukrywam, że pomogła mi w tym pewna wtyczka kontrolująca poziom optymalizacji od strony jakości. Po tych wpisach w lutym o tworzeniu gier, zabrałem się ponownie za przegląd i korekty wszystkich już istniejących artykułów. Harówa taka, że trzeba jej doświadczyć żeby mnie zrozumieć (czego nikomu nie życzę). Teraz dzień w dzień piszę po dwa na łebka celem "dogonienia" konkurencji, aby dojść do tego progu i zobaczyć po tygodniu czy to się wszystko opłaciło.

Muszę przyznać, że jakiś skrawek korzyści można z tego dostrzec. Nabijają się coraz częściej wyświetlenia na moim kanale, jak również czasem zobaczę nieco przyzwoity ranking na Google przy jakimś słowie kluczowym. Dopóki jednak nie osiągnę wytyczonego celu, nie będę w stanie mieć 100% pewności, że pozycjonowanie SEO przyczynia się do wzrostu zasięgów. Pozostaje tylko pracować, bo nie ma na co czekać...

POZNAJ PROSTE SPOSOBY NA PISANIE "DOBRYCH" ARTYKUŁÓW, ABY ZWIĘKSZAŁY CI ZASIĘGI!

Wtyczka służąca za "miernik" SEO naprawdę mi pomaga w lepszym pisaniu. Co mogę każdemu z Was doradzić w sprawie redagowania? Oprócz oczywistego faktu, że materiał musi być ciekawy sam w sobie, trzeba je "opatrzeć" w kilka prostych zasad podnoszących pozycjonowanie SEO. W pierwszej chwili zastanowić się nad słowem kluczowym, które będzie stało na pierwszym miejscu. Jeśli wybraliście taki tag, to macie teraz proste sposoby na zwiększenie zasięgów swojej witryny, które przynoszą korzystne efekty widoczne gołym okiem:

  1. w pierwszym akapicie wtrąćcie w środek jakiegoś zdania jeden raz DOKŁADNIE litera po literze to samo słowo kluczowe, które ma być pierwszorzędne, tak jak u mnie
  2. na stronie dodajcie sobie nagłówek typu 1 (o wiele ważniejsze jest to, żebyście zachowali sobie TYLKO JEDEN nagłówek tego typu, inaczej obniżacie sobie SEO); nagłówki typu 2 i dalszych już może być tyle, ile chcecie (zresztą, również są mile widziane)!
  3. zadbajcie o tzw. "meta opis" czyli o krótką notkę pisaną pod tytułem artykułu w Google; najlepiej na poziomie 150 znaków i żeby miał to samo słowo kluczowe
  4. umieśćcie sobie co najmniej jeden obrazek na stronie oraz dodajcie do alternatywnego tekstu tego obrazka to samo pierwszorzędne słowo kluczowe
  5. wstawcie co najmniej dwa hiperłącze: jedno prowadzące do innego artykułu na Waszej domenie, a drugie prowadzące do innej domeny (np. do Wikipedii)
  6. artykuł musi być obszerny - według ogólnie przyjętej granicy, co najmniej trzysta słów
  7. tytuł artykułu również powinien być długości 50-70 znaków, ale nie więcej!
  8. SEO uwzględnia również wstawienie tego samego słowa kluczowego na początku tytułu artykułu

To jest osiem takich prostych sposobów jak znacznie zwiększyć pozycjonowanie SEO, które się nauczyłem stosować i które rzeczywiście pomagają. Faktem jest, że dalej mogę sobie jedynie pomarzyć o pierwszych miejscach, ale to tym razem z powodu autorytetu domeny, który nie tak dawno spadł mi to 9% (wcześniej było 12%)! Dla mnie to jest skandal, bo po takiej pisaninie dzień w dzień to powinno co najwyżej stać w miejscu, a jeszcze mi to zeszło w dół. Zostawiam ten żal bez komentarza, bo nawet szkoda na to słów.

Podgląd artykułu w Google przez pozycjonowanie SEO

Wysoka dbałość o pozycjonowanie SEO strony sprzyja rankingom Google w lepszym pozycjonowaniu przez co szansa na pierwsze miejsce wzrasta!


Wiedząc już na pewno, że to COŚ daje, teraz mogłem z czystym sumieniem się tym z Wami podzielić.