Aby nie zostawiać tego samego tematu przez cały luty, postanowiłem podzielić się z Wami moimi planami na ten rok. Otóż myślę poważnie nad kolejnym kursem w stylu "Phaser: Poradnik dla początkujących", jednakże dla "PICO-8" w którym obecnie pracuję i dobrze się w nim czuję jako deweloper. Postanowienia te odkładam dopiero na wrzesień, ponieważ muszę się zastanowić nad całokształtem programu i również tym razem będę chciał zrobić z kursu potężną produkcję filmową.

POSTANOWIENIA O PODEJŚCIU DO GIER

Wielu z Was może się dziwić czemu zrobiłem taki "downgrade" w stosunku do możliwości systemowych gry przechodząc z "Phasera" do stylu retro lat osiemdziesiątych. Przede wszystkim bardzo lubię retro i to nie tylko dlatego, że szybciej się je tworzy, ale również dlatego iż uważam, że to ma w sobie jakąś magię i niektórym może to przypominać starego dobrego "NES-a" podłączanego do telewizora. Idę właśnie w tym kierunku. Złapać za sentyment.

Nie trzeba robić żadnych skomplikowanych projektów pochłanianych na parę lat, aby móc normalnie przytulić kasę. Jestem tego pewny. W związku z tym, nie dziwcie się jeśli jeszcze przez długi okres nie zobaczycie skomplikowanych postaci czy nawet w pełni animowanych, czy w ogóle trójwymiarowego środowiska. Takie są moje postanowienia. To nie jest mój "target". Staram się iść zgodnie z biegiem historii. Najpierw "NES", potem 2.5D ("Wolfenstein 3D" zwłaszcza), a dopiero za jakieś dziesięć lat powoli myśleć o 3D. W obecnej chwili, unikam go jak ognia.

ATAK NA STRONIE KONGREGATE Z POWODU EDYCJI PREMIUM

Skoro jestem przy grach to jeszcze parę zdań na temat postanowienia dodania Edycji Premium. Na Kongregate aż zawrzało ze strony graczy jak tylko wypuściłem "Idle RPG", które w ich ocenie okazało się gówniane. Być może zawaliłem projekt, bo "idle" / "incremental" wręcz nie znoszę, ale myślałem wówczas że skoro gry akcji nie idą, to może pójdzie egzemplarz przy którym się tylko siedzi na dupie i patrzy na kolorki. Sorry, ale ja nie widzę sensu w grze która staje się spektaklem. Oczywiście oskarżenia też poszły, że się wywyższam, że grosza z tego nie zobaczę, że patrzenie na zegar jest ciekawsze itd.

Ciekawe, że gry tego typu stworzone jeszcze parę lat temu poszły jak woda, a wszystko co jest wyryte moim pseudonimem (w tym także wszelkie postanowienia) ląduje do kosza. Jednym słowem: kurestwo, bo czego nie zrobię, to zawsze nie pasuje. W każdym razie planu nie zmieniam. Będzie Edycja Premium i będzie ona płatna. Przyznaję, że poddaję swą profesję eksperymentom i to w zasadzie z każdej strony. Nie idzie gra akcji, to "idle" spróbuję. Kręcą kinolem przy zręcznościówce? No to logiczną zrobię. "Phaser" nie pasował? To zamieniłem program na "TIC-80", później "BASIC8" aby finalnie zatrzymać się na "PICO-8". Nie chce mi się wierzyć, że w XXI wieku nie można znaleźć żadnych odbiorców którzy potraktują to poważnie.


Póki co, to tyle z informacji. Napiszę coś znowu dużo później, bo jak zawsze mam inną robotę na głowie. Obserwujcie wszelkie kolejne postanowienia na bieżąco.