Ponad tydzień bez artykułu, bo musiałem wpierw zaliczyć jakiś postęp w projekcie. Teraz jest co pokazać i w chwili obecnej zapowiadam kolejny projekt gry, która BYĆ MOŻE pojawi się jeszcze w tym roku! Następny przystanek: "połącz trzy".

W GRĘ WCHODZI LOGIKA TYPU "POŁĄCZ TRZY"

Gry akcji zawiodły na całej linii, dlatego też postanowiłem sięgnąć do kategorii gier logicznych. Nonogram nie wypalił więc teraz spróbuję z łączeniem co najmniej trzech identycznych elementów bardziej znanych jako "połącz trzy" albo "Match 3". Coś miniaturowego w stylu "Bejeweled" albo "Candy Crush Saga". Przyhamuję teraz z dodawaniem elementów, ale ulepszenia mimo wszystko wstawię. Nie zrobię żadnej gry, która w pewien sposób nie pomaga graczowi zwyciężyć.

Zasady takiej gry są proste: dysponuje się planszą pomieszanych ze sobą elementów i jedyne co trzeba zrobić, to dopasowanie trzech identycznych elementów w rzędzie. Obojętnie czy poziomo, czy pionowo, czy w kształcie litery L, każda taka kombinacja uważana za prawidłową powoduje usunięcie tychże elementów i przyznanie punktów graczowi. Gdy powstaje luka, wszystkie elementy stojące wyżej podlegają działaniu grawitacji i opadają w dół, a z góry zaczynają zlatywać nowe elementy.

W ROLI GŁÓWNEJ, OWOCE!

Ten pomysł przyszedł mi do głowy pod koniec prac nad poprzednią grą i nie zmienił się do tej pory. Zamienianymi elementami w moim "połącz trzy" będą...owoce! Przyznaję, że głównie dlatego, że łatwo i szybko się je tworzy (występuje wiele rodzajów owoców i łatwo dało się je narysować) niemniej jednak całokształt oprawy wizualnej również wyszedł bardzo przyzwoicie. Dodałem też od siebie przyjemne tło z ruchomymi chmurkami w tle, aby kojarzyło się to w pełni z przyrodą. Może mało oryginalne, ale mi zależy na szybkości zaznaczania celów, a nie na zastanawianiu się nad monopolową koncepcją której świat jeszcze nie widział.


Tyle z opowieści bogatej w witaminy. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda prototyp gry, to klikajcie na mojego Twittera. Zamieściłem tam już stosowny GIF a za moment, tytuł gry, "Fruity Match", pojawi się w tabelce jako następna gra w kolejności, a pierwsza jako "połącz trzy".

PODOBNE ARTYKUŁY