Trochę się przeciągnęło ze względu na stałe pilnowanie obecnych statystyk tu i ówdzie, dlatego trudno mi było znaleźć czas na artykuł. Oto moje plany na resztę 2019 roku.

PLANY NA KOLEJNĄ GRĘ

To już jest pewniak. Z powodu masowej utraty czasu nad pracowaniem nad Turn Chase, postanowiłem zabrać się za kolejną gierkę od następnego dnia czyli dzień po publikacji. Tym razem też odejdę od gier akcji i spróbuję stworzyć następny rodzaj gry logicznej typu "połącz trzy" (Match 3). Mam już zaplanowany motyw i całokształt, ale umówmy się że zostawię szczegóły do momentu, gdy opublikuję screeny z gry. Na ulepszenia i bonusy też znajdzie się miejsce. Różne tryby gry też postaram się wbudować jednak teraz trzeba się pilnować, aby znowu "nie zadzierać" z limitem symboli w PICO-8. Takie są plany.

WYSIŁEK Z MUZYCZNEJ STRONY

Projekt mnie rozładował całkowicie tak, że stęskniłem się za mikrofonem i przynajmniej kilka utworów postaram się umieścić jeszcze w tym roku. Nie wiem jak to pójdzie, bo teraz studia, za oknami najcieplej już nie jest więc łatwo o przeziębienie, które nikomu nie służy, natomiast zrobię co w mojej mocy, żeby coś jeszcze wrzucić i przyszły rok potraktować jak całkiem inny epizod, byle nie gorszy...Nic się nie zmieniło w sprawie albumu, zatem podtrzymuję decyzję o przełożeniu następnego większego albumu na następny rok czyli 2021. Muszę trochę odpocząć od tego roku, bo mam w nim same nieprzyjemności. Nie chodzi o sprawy zawodowe, tylko osobiste, ale to nie dotyczy tematu artykułu.

TRZECIA STRONA MEDALU JAKO NAUCZYCIEL

Plany związane z kontynuacją kursu nadal stoi pod znakiem zapytania. Wyświetlenia nie chcą iść hurtowo chociaż nie mogę przyznać, że to całkowicie poszło na śmietnik. Wpadło kilkanaście subskrypcji i kilka podziękowań szczególnie za napisy angielskie bo jak słusznie przewidziałem, PICO-8 znajduje większe uznanie w amerykańskiej społeczności. Coś z tego jest, to fakt, tylko nadal uważam, że dałoby się z tego wycisnąć dużo więcej, gdybym miał znacznie większy zasięg w internecie. Obawiam się, że nawet wysoka jakość i duży nakład pracy nie przekonał społeczności do wsparcia. Nie przewiduję obecnie ani w bliskiej przyszłości żadnych nowych kursów do utworzenia. Post na forum PICO-8 nadal stoi w miejscu. Kontaktowałem się w tej sprawie nawet z samym twórcą, ale najwidoczniej zignorował mojego maila.


Tyle w temacie, trzymajcie się, a ja zabieram się od jutra do pracy nad kolejną grą i pomyślę nad utworami.