W końcu mogę napisać coś konkretnego, utwór jest już opublikowany jako pierwszy na 2020 rok!!! Nosi tytuł "N.E.R.W." i to nie odnosi się jedynie do tytułowego rzeczownika. Sprawdźcie sami już teraz to ukryte znaczenie odsłuchując kawałek na moim kanale na YouTube! Jest pierwszy postęp w nowym roku!

PIERWSZY POSTĘP W 2020 ROKU

Spóźnienie dość rozległe, dwanaście dni, ale najważniejsze, że zdążyłem przed upływem stycznia to wypuścić. Miało to zostać opublikowane z okazji trzeciej rocznicy publikacji "Monologu nastolatka" jednak znowu wszystko wokół przeszkadzało. Fryzjer, mała sesja zdjęciowa, nieudane nagrania z powodu kotów i zmęczenia a na deser, sesja egzaminacyjna. Zero szans na 11 stycznia. W ten poniedziałek zacisnąłem zęby i wziąłem się za nagrania po raz drugi no i udało się. Mimo drobnych niedociągnięć, dykcja wyszła wspaniale, a już na pewno sto razy lepiej niż trzy lata wcześniej. Opisałem całą historię jak zaczynałem na czwartą rocznicę rapu.

2020 to dla mnie jako dla artysty istotny rok, bo geneza mojego rapu zaczyna stopniowo "obrastać latami" co daje mi możliwość do delikatnego porównywania mojego "przeszłego ja" gdy zaznaczałem pierwszy postęp z moim "ja teraźniejszym". Muszę przyznać, że przez ten krótki odstęp czasowy sporo się nauczyłem jako zdolny amator i wierzę, że jeszcze bardziej będę w stanie szlifować swoje zdolności, nawet jeśli nie będzie z tego żadnych korzyści. Po prostu, chcę to robić i kropka. I w 2020, i w następnych latach.

O CZYM PIERWSZY UTWÓR?

W poprzednich kawałkach nawiązywałem do przeszłości zwracając uwagę na swój żal do innych za krzywdy za nic oraz za postępowanie daleko odbiegającego od tego, co zawsze chciałem zobaczyć, natomiast w tym przypadku, "N.E.R.W." przedstawia moje wnioski końcowe "zbierane" podczas robienia tego co zwykle. Co biorę pod uwagę jako artysta, a co chromolę. Czego się spodziewam po upływie 2020 roku i kilka słów po raz kolejny do nieudaczników co tracą całe doby na wyśmiewanie innych, w tym również mnie.

Czuję, że z każdym rokiem staję się coraz lepszy, bo efekty widać gołym okiem. W tej grze ma dominować jakość, a nie ilość, dlatego też wolę tylko kilka utworów, ale niezapomnianych niż parędziesiąt żałosnych pioseneczek. Styl muzyki samplowany, choć z sampli nie korzystałem. Cała melodia nawet jeśli prosta bez żadnych dodatków, to budowana ręcznie. Utwór znajduje się już w tabelce w sekcji "Muzyka", a także tekst w "Tekstach utworów". Ktoś chętny, to zapraszam.


Na koniec, odpowiedź na pytanie: kiedy spodziewać się następnego utworu w 2020 roku? Myślę, że dopiero za kwartał. Jak zawsze obowiązków przybywa, a kark tylko jeden, mój własny, a że trzeba uwzględniać również inne aspekty, to nie wiem czy jeszcze dłużej nie trzeba będzie czekać. Po czytance, zapraszam do odsłuchania najnowszej perełki!!!