Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Nowe informacje o tym, jak będzie wyglądać pierwszy polski kurs o popularnym narzędziu do tworzenia niezależnych gier retro, "PICO-8"!!! Zakończyłem ostatecznie nagrania do odcinków więc teraz pozostanie mi montaż i dorobienie muzyki do filmu. Z tej "okazji" jeszcze przed sierpniem napiszę nieco więcej na temat moich dotychczasowych robót.

JAKO NAUCZYCIEL RAZ JESZCZE

Prawie cały lipiec poszedł na same nagrania pulpitu. Dwadzieścia odcinków to już nie w kij dmuchał, a jeszcze muszę znaleźć czas na projekt, który też zmierza do przodu. Jednak było dla mnie jasne, że nie zdążę z nim przed sierpniem. W każdym razie, najczarniejsza robota skończona, teraz muszę się jeszcze wziąć za montaż, który też będzie trochę "kosztował" czasowo. Liczę na to, że ogarnę sprawę z "PICO-8" na tyle szybko, aby wypuścić jeszcze jakiś zwiastun dwa tygodnie przed premierą. Pożyjemy, zobaczymy. Najpierw praca, potem czekanie na pożądane wyniki. Chcę się postarać, zwłaszcza że to najprawdopodobniej pierwszy polski kurs o tym programie.

W OGÓLE I W SZCZEGÓLE

Tytuł kursu to "PICO-8. Podstawy". Tak jak było przy poprzednim kursie, tak i tutaj chciałem umieścić jakiś "dodatek" zaraz obok tytułu. Jak wspomniałem wyżej, wspomniany pierwszy polski kurs będzie miał po 20 odcinków na jedną serię, a każda seria będzie się rozpoczynać zgodnie z cyklem telewizyjnym czyli w marcu (sezon wiosenny) oraz we wrześniu (sezon jesienny). To mi umożliwia trochę odetchnąć w przerwie między jednym sezonem a drugim, a także będę mógł skupić się na grach. Wszystko trzeba prowadzić liniowo bez względu na to czy jest to wychwalane, czy pogardzane. Czy to coś da w przyszłości, czy też nie.

Postanowiłem posłuchać paru ludzi komentujących pod filmami "Phasera" i wziąć ich rady do serca. Kurs będzie posiadać własną ścieżkę dźwiękową, która będzie sobie niewinnie grać w tle w trakcie omawiania przeze mnie konkretnego tematu. Z racji tego, że "PICO-8" jest osobną aplikacją i posiada wymiary mocno "gryzące się" z rozdzielczością panoramiczną, postanowiłem również i ten problem rozwiązać w sposób oryginalny. Wspomnę o tym w następnym poście na ten temat, o ile nie zapomnę.

"PICO-8" BĘDZIE MIAŁO PIERWSZY POLSKI KURS!

"PICO-8. Podstawy" widnieje już na Facebooku i jeśli aż tak wyłazicie ze skóry, to możecie już teraz obejrzeć wstępną grafikę, która będzie prezentowała szatę graficzną całej pierwszej serii kursu. Przetrząsnąłem cały Internet w poszukiwaniu jakichś "tutoriali" po polsku odnośnie "PICO-8", lecz się takich nie dopatrzyłem. Czyli wnioskuję, że będzie to pierwszy polski kurs jaki ludzkość zobaczy na swoje oczy! Pierwsze posty zacznę dopiero zamieszczać wraz z emisją pilotażowego odcinka (może ewentualnie dzień przed), aby jeszcze po raz ostatni zapowiedzieć i nie sprawić, żebyście doświadczyli zjawiska magicznego pojawienia się powiadomienia o filmie. Na stronie głównej też pojawią się stosowne zmiany, zwłaszcza w obrębie sekcji "Phaser: PDP". Jeszcze pomyślę nad tym, bo teraz nie na to czas.


Jestem pełen nadziei i wiary, że ten film może wypalić, tak jak poprzedni. Trzymajcie się, napiszę nieco więcej na temat kursu w czasie wydania zapowiedzi.

PODOBNE ARTYKUŁY