Nieuchronnie zbliża się ostateczna decyzja czy będzie sens kontynuować kurs, PICO-8. Podstawy. Wyniki mi mówią jednoznacznie, że NIE!

DRASTYCZNIE NISKA OGLĄDALNOŚĆ KURSU PICO-8

22 grudnia naliczyło się jedynie 802 wyświetlenia z całej pierwszej serii! Za tydzień mija termin, a to jest jedynie 20% spełnionego wymogu. Spodziewałem się takiego efektu, ale jak napisałem wcześniej, zrobiłem wszystko ze swojej strony co mogłem, a sam w sobie mogę niewiele. Rozsyłałem posty, filmy, dałem zwiastun dwa tygodnie przed premierą i nie sprawdziło się. Jeszcze przez ten czas starałem się wpłynąć na ten cały autorytet domeny i wskoczyło mi zaledwie o jeden procent. Czemu to nie wypaliło? Polski język? Brak zainteresowania programem PICO-8 wśród polskiej społeczności? Brak widoczności w Internecie? Upodobanie społeczeństwa do wszystkiego co jest chłamem? Nie mam czasu, żeby się nad tym zastanawiać. Fakt jest taki, że nie opłaca się robienie kursów przynajmniej jeśli chodzi o tworzenie gier. Następny kurs jaki będę w przyszłości tworzył dotyczyć będzie bardziej ogólnego programowania. Pragnę zaznaczyć pod koniec, że twórca PICO-8 też może czuć się winny, ponieważ ja normalnie do niego napisałem maila, a on do teraz nie raczył mi odpisać udając, że się nic nie stało. Nic dziwnego, że to nie miało szans na sukces. Gratuluję podejścia do użytkownika!

CZY SĄ JAKIEKOLWIEK KORZYŚCI Z KURSU PICO-8?

Tak. Kilkanaście subskrybentów, trochę pozytywów i komentarzy głównie od obcokrajowców w postaci podziękowań za napisy. Nie mogę napisać, że kompletnie to poszło do śmieci, co to, to nie. Jakaś grupka osób zainteresowanych również jest obecna na stronie na Facebooku. Dla mnie to jest wystarczający dowód na to, że kurs o PICO-8 sam w sobie wypadł dobrze skoro ludziom się podoba.

MOTYW PICO-8 NIEDŁUGO ZNIKNIE ZE STRONY

W przyszłym roku odchodzę od PICO-8 definitywnie i przywracam poprzedni motyw. Może będzie lekko zmodernizowany dlatego nie zdziwcie się, gdy na moment strona będzie niedostępna w wyniku mojego eksperymentowania. Ponadto, planuję zmodyfikować również menu główne strony dodając do niego dodatkowe sekcje, ale szczegóły na ten temat opiszę w styczniu. Kurs nie wypadł dobrze więc muszę zmienić kierunek mojego rozwoju.


Na tym kończę. Prawdopodobnie już po raz ostatni wypowiadam się na temat kursu PICO-8. Nie będzie większego sensu wypuszczać kolejny artykuł za sześć dni aby powtarzać, że nic z tego nie będzie. Jeżeli nikt jeszcze nie oglądał, klikajcie tutaj.

50857
Dzisiaj / TodayDzisiaj / Today60
Wczoraj / YesterdayWczoraj / Yesterday114
Tydzień / WeekTydzień / Week276
Miesiąc / MonthMiesiąc / Month3112