Wiadomość której końca się spodziewałem: kurs "PICO-8. Podstawy" nie przyjął się dobrze w związku z czym, zaprzestaję dalszej pracy nad odcinkami!!!!! Wiem, miałem już nie pisać na ten temat, ale chciałem dodać od siebie parę informacji na temat kolejnego kursu, który w przyszłości się pojawi.

"PICO-8. PODSTAWY" NA DNIE

Tak jak zapowiedziałem już dawno, na 29 grudnia przypada ostateczny termin podjęcia decyzji i choć miało być inaczej, stało się jak zwykle. Kiepska oglądalność nie daje najmniejszych szans na negocjacje. W dniu dzisiejszym liczniki wskazują na jedyne 837 wyświetleń. Nie udało się uzbierać nawet 25% wyznaczonego progu.

Spodziewałem się tego jak najbardziej, natomiast brak szerokich wpływów w Internecie uniemożliwił mi zrobienie czegoś jeszcze w tym kierunku, aby stało się to popularne. Prawdopodobnie właśnie dlatego ten pomysł się nie udał. Robiłem, co mogłem. Pozostaje mi tylko zamknąć ten rozdział definitywnie i wrócić do poprzednich "gałęzi" działalności. Ale to nie wszystko...

PICO-8. Podstawy

Ze względu na niskie zainteresowanie kursem, praca nad tworzeniem drugiej serii "PICO-8. Podstawy" zostaje anulowana!

CO BĘDZIE DALEJ?

Po "PICO-8", przystąpię do kolejnej próby zrobienia wciągającego kursu tym razem odsuwając się od "game developmentu". Następnym razem postaram się stworzyć coś bardziej uniwersalnego. Będzie dalej programowanie, ale dotyczące już samego czystego języka. I choć takich kursów też już od cholery znajduje się w necie to mam nadzieję, że uda się przebić konkurencję czymś nowym i zupełnie wyjątkowym.

To jest jednak plan mocno dalekosiężny i wrócę do niego za jakieś 5-6 lat jak nabiorę więcej doświadczenia, szacunku i widoczności. Niestety, serwisy społecznościowe nie pomagają, tagi nie pomagają, kursy nie pomagają, muzyka jedna i druga też leży na całej linii. Nawet dbałość o SEO kompletnie legła w gruzach. Jedyny cień szansy upatruję w grach, głównie ze względu na "Minifield". Myślę, że już niedługo wrócę do tego tytułu. Traktujcie to jako małą sugestię.

PLANY NA 2020 ROK PO "PICO-8"

Przypomnę jeszcze raz co w najbliższym czasie planuję zrobić. Nie mogę z marszu zdradzić wszystkiego i to nie tylko dlatego, że jest na to za wcześnie ale również dlatego, że przedstawienie wszystkiego ze szczegółami spowodowałoby zrobienie trzykrotnie większego akapitu od całej reszty.

Zaraz po Sylwestrze, zamieszczam na stronie itch.io pakiet moich gier "PICO-8" po obniżonej cenie za wszystkie cztery tytuły: "Idle RPG", "Cellonix", "Jason Picross" oraz "Turn Chase". Moim obecnym narzędziem do tworzenia gier będzie "HaxeFlixel", a z albumem dam sobie spokój w tym roku. Będę koncentrował się jedynie na pojedynczych utworach jednak nie spodziewajcie się ich dużej ilości. Muszę zachować kompromis ze studiowaniem, a gry będą brane pod uwagę dużo częściej ze względu na większą opłacalność. Wydając grę jest szansa na jakieś benefity.


Tych planów jest jeszcze więcej jednak dalszą część zostawię na później. Oczekujcie jutro w południe na film podsumowujący moją działalność programistyczną.