Mamy koniec września i tym sposobem udało się zakończyć publikację calutkiej pierwszej serii kursu o PICO-8. Jeśli zadajecie sobie pytanie "co teraz?", to już przynoszę odpowiedź: zapewnijcie mi oglądalność!

FINAŁ PIERWSZEJ SERII PICO-8

27 września, dzień wcześniej, wydałem ostatnią część kursu PICO-8. Podstawy. Wszystkie linki są na swoich miejscach zarówno na YouTube, jak i tutaj, na stronie. Pozostała mi część odcinków do przetłumaczenia na angielski, a potem wystarczy czekać na wyświetlenia aż do końca grudnia. Wtedy się decyduję o kontynuacji albo o porzuceniu kursu uznając go za nieudaną produkcję. No właśnie, jest mowa o sumie wyświetleń, ale ile konkretnie? Już piszę: cztery tysiące. Dokładnie tyle oczekuję jako minimalnego progu. Dużo? Nie wydaje mi się. Inni za byle co otrzymują po kilkadziesiąt tysięcy więc porównując to z moimi oczekiwaniami, nie jest to żadne wygórowanie.

KONTYNUACJA PICO-8 W WASZYCH RĘKACH

Od tej niedzieli (29 września) będę co tydzień na Facebooku aktualizował post dotyczący podsumowania wyświetleń wszystkich odcinków. Wraz z nim zamieszczę "próg", który będzie decydował o kontynuacji. Teraz wszystko jest w Waszych rękach. Nie miejcie mi tego za złe, ja też muszę mieć wyniki. Nie po to robiłem przy tym trzy miesiące, żeby znów nic z tego nie mieć. Zależy mi na zainteresowaniu, żeby ktoś inny też z tego skorzystał, ale to nie będzie miało sensu jeśli nie będę mieć zadowalających efektów mojej pracy. Każdy, kto ma poukładane w głowie, zrozumie moje postępowanie. Nie martwcie się, każdego dnia mam co robić i jeśli to spełznie na niczym, odejdę od tego bez żalu.

CO DALEJ PO PICO-8 NIEZALEŻNIE OD WYNIKU?

Bez względu na to, jak potoczy się sprawa z wyświetleniami, chcę poświęcić kilka słów na temat 2020 roku. Jak pisałem wcześniej, odpuszczę sobie kolejny album i zostanę przy pojedynczych utworach muzycznych. Tworząc kilkanaście nowych piosenek trzeba spokojnie poświęcić pół roku, a to dla mnie za dużo czasu, aby znowu triumfalnie ponieść porażkę. Daję sobie spokój. Natomiast w związku z obecnie trwającym projektem (Turn Chase) nadejdzie dużo więcej postępów od strony "wirtualnej", aby troszkę tych produkcji zrobić. Muszę przyhamować z tym profesjonalizmem i zacząć upraszczać następne gry. Mniejsze gry, ale większa ich ilość.


Tak się sprawy mają. Jeśli chodzi o tworzenie gier, to pod koniec tego roku mam zamiar stworzyć jeszcze jedną przed Sylwestrem. Pozwólcie jednak, że najpierw zakończę jedną robotę, a potem mogę zacząć pisać o kolejnej. Nie zapomnijcie odwiedzić Facebooka w celu wsparcia mojego kursu.

50723
Dzisiaj / TodayDzisiaj / Today40
Wczoraj / YesterdayWczoraj / Yesterday102
Tydzień / WeekTydzień / Week142
Miesiąc / MonthMiesiąc / Month2978