Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Mija tydzień od ostatniego wpisu. Wiem, że to dostatecznie duży odstęp jednak nie jestem w stanie pisać regularnie o niedokończonej pracy. Jestem tylko ja jeden i naprawdę ciężko pisać w kilku serwisach naraz i jednocześnie pracować nad grą, kursem "PICO-8" i nauką studiów, która za kilka miesięcy będzie nieunikniona. Oto nowe wiadomości dotyczące i kursu, i gry!

PREZENTUJĘ NOWE WIADOMOŚCI DOTYCZĄCE GRY I KURSU!

TURN CHASE

Zbliża się połowa lipca. "Turn Chase" już "wylazł" z fazy prototypowej i obecnie "sklejam" go z szablonem gry. Zrezygnowałem z wytyczanych celów takich jak zabójstwo odpowiedniej ilości przeciwników czy też zniszczenie odpowiednich budowli. Uznałem, że to już nieco za dużo jak na taką gierkę, a nie jest to żadna potężna produkcja tylko kolejny "indyk" do mojej kolekcji. Na razie zajmę się składaniem wszystkiego w całość, a potem mam zamiar dodać wybór mapy oraz system dodawania atrybutów aby miały one wpływ na statystyki postaci. Prawdopodobnie będą 32 mapy, bo tyle map mogę zrobić o stałych rozmiarach (16x16 kafelków). W darmowej wersji udostępnię tylko połowę map. Co do poziomów trudności to jeszcze się zobaczy, bo muszę najpierw mieć jakiś zarys w głowie.

KURS O "PICO-8"

Teraz ciekawsze informacje. Kurs o "PICO-8" cały czas jest przeze mnie popychany do przodu. Uzgadniając to z tworzeniem gry, staram się przekładać wysiłki w stosunku 75/25 (większa część na kurs). W praktyce różnie mi to wychodzi, natomiast dyscyplina stoi przy mnie cały czas i nie ma mowy o fuszerce. Nagrania scenariuszy zostały wczoraj zakończone, pozostała mi tylko obróbka ostatnich kilku odcinków. Jak skończę z nimi, zabieram się od razu za nagrania pulpitu oraz zbieranie grafiki do filmów. Ścieżka dźwiękowa co prawda stanęła w miejscu, ale wrócę do niej dopiero po odwaleniu tej czarniejszej roboty. Po dokonaniu wszystkich nagrań do odcinków, sam soundtrack to będzie "miodzio".

Nadal za wcześnie żeby pisać o szczegółach. Sam bym chciał się z Wami nimi podzielić, natomiast do 1 września jest jeszcze daleka droga. Przez te półtora miesiąca jeszcze wiele się wydarzy a gdy przyjdzie czas na premierę, sam poczuję dreszczyk emocji w nadziei, że mnóstwo fizycznej i umysłowej roboty nie wyląduje znowu w koszu, bo to już mnie denerwuje. Poczekajcie jeszcze dwa tygodnie. W sierpniu z całą pewnością napiszę dużo więcej na temat samego kursu, a jakoś tydzień przed premierą może zdążę jeszcze wypuścić jakiś zwiastun, żeby jeszcze bardziej podsycić ciekawość. U mnie jak zawsze: profesjonalnie, majestatycznie i bardzo poważnie, bo tylko tak mogę dyskutować o mojej pracy.

To tyle na dzisiaj. Czekajcie cierpliwie na przyszłe newsy.


PODOBNE ARTYKUŁY