Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Jeśli będziecie chcieli publikować swoje gry w Internecie tak jak ja, zastanówcie się dwa razy nad Kongregate. Z tym serwisem "walczę" od początku mojej działalności o równe traktowanie, bo przez te lata zwracałem baczną uwagę na pewne szczegóły niedające mi spokoju do teraz i dziwię się, że w ogóle miały miejsce. Przedstawiam argumenty dlaczego uważam, iż serwis ten jest po prostu do DUPY.

NIECH SIĘ WSZYSCY DOWIEDZĄ CZEMU SERWIS KONGREGATE TO PORAŻKA!

  1. Wszystkie publikowane przeze mnie gry nie otrzymywały nawet 200 wyświetleń aż do "Idle RPG", dopiero ta gra była otwierana mnóstwo razy.
  2. Twierdzenie Kongregate, że po wklejeniu ich API do Waszej gry podniesiecie zainteresowanie produkcją, to gówno prawda. Obiecanki, cacanki. Po "Vemux", "Just Shoot", "Breakin Block", "Snake", "Minifield", "Crazy Collector", "Marball", "Vector Runners" i "Not So Jump!", położyłem już na to lachę.
  3. Jeśli liczycie na zarobek, to nawet pakując do gry ich API i podnosząc podział funduszy z reklam do 50%, prędko go nie zobaczycie.
  4. Komentujący grę są chamscy i czepiają się każdej pierdoły. Wyjazdów z pretensjami też możecie się spodziewać, bo ja już jeden miałem (znowu Edycja Premium). Ponadto są albo ślepi, albo upośledzeni, bo niektórzy z nich nawet nie mogą się połapać jakimi klawiszami się posługiwać, żeby chociaż wybrać język. Już pomijam fakt, że w grze wyraźnie zaznaczyłem jakie klawisze obowiązują, również na stronie jest jak byk napisane "INSTRUCTIONS". Zobaczcie choćby teraz. Dziwne, że tylko na Kongregate trafiła się taka gromada "niekumatych".
  5. Zawsze, każda gra wydana na Newgrounds jest oceniana wyżej niż na Kongu.
  6. Gdy "Minifield" na Newgrounds zajął trzecie miejsce w kategorii "najczęściej odpalana gra dnia" (prawie 4 gwiazdki i ponad 5,000 wejść), wówczas na Kongregate ledwo wleczyło się do 2.5 gwiazdek. Tysiąca wyświetleń doczekałem się po roku.
  7. Dodając grę można w pewnym etapie wprowadzać tagi. Szkoda tylko, że jest szansa że się w ogóle nie pojawią i nie zaistnieją na liście, bo mają system głosowania (ktoś inny musi "poprzeć" Waszą decyzję, że to jest dobrze dobrany tag).
  8. W chwili obecnej jest moda na "idle". Jedna gra tego typu zdobyła nawet wyróżnienie w kategorii "gry miesiąca" właśnie w Kongregate. Wszystkie mające po cztery gwiazdki, z wyjątkiem mojego "Idle RPG". Dyskryminacja?
Logo serwisu "Kongregate"

Serwis Kongregate postępuje nieuczciwie w związku z moją działalnością! Społeczność w dużej części która komentowała moje produkcje była wyjątkowo krnąbrna!

Źródło: strona macierzysta


Z tych właśnie powodów zdecydowanie wolę Newgrounds od Kongregate, bo tam ludzie nie są opryskliwi, oceniają obiektywnie, dostajecie dużo opinii, a ponadto nie ma dyskryminacji i macie pewność, że gra zostanie zauważona.