Kolejna recenzja dla Was, czytelnicy! Z racji konieczności uzupełniania luk wiedzy celem zwiększenia szans na zatrudnienie, sięgnąłem po raz drugi po lekturę dotyczącą silnika "Unity", co dałem wyraźnie do zrozumienia w poprzednim artykule z tego cyklu, i tak oto macie przed sobą pełną oraz (mam nadzieję) rzetelną recenzję lektury tego samego autora, "Unity na start! Programowanie dla nastolatków"! Usiądźcie sobie wygodnie na czymkolwiek i dowiedzcie się jak odbieram wspomniany tytuł stworzony zarówno dla dzieci, jak i rodziców!
Książka "LEGO Microgame. Podstawy programowania gier w Unity" jest już ostatnią jaką fizycznie zdołam przeczytać calutką i ze zrozumieniem w tym roku. Już bez zatrudnienia ciężko mi pogodzić indywidualne kształcenie ze studiowaniem, więc podziwiam tych którzy to zatrudnienie mają, jednocześnie studiują i nie brak im siły na "tiktokowanie", wrzucanie postów gdzie popadnie i tym podobne rzeczy. Ciekawi mojej opinii na jej temat? ZAPRASZAM.
Wrzesień i październik poświęciłem kolejnej książeczce informatycznej którą mam ochotę Wam zrecenzować bez otrzymania za to ani złotówki. "Algorytmy. Ilustrowany przewodnik" kupiłem jako jedną z pierwszych książek, zanim na dobre wciągnąłem się w wir czytania i wreszcie po latach, zmotywowałem się i przeczytałem ją od deski do deski. Wbijajcie do środka!
Książka jaką teraz wziąłem na celownik to "JavaScript od podstaw" której autorem jest Pan Marcin Moskała. Tytuł bardzo przyjazny dla początkujących i kompletnie "zielonych" w fachu jakim jest programowanie. Mimo iż zostałem w niej "pouczony", że to jest skierowane do ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o programowaniu, postanowiłem ją sobie przeczytać i odświeżyć swoją wiedzę o języku JavaScript, z którego ostatni raz korzystałem podczas wypuszczania aktualizacji projektu "Marball" (2018). Zostawmy już te wspomnienia i przejdźmy do mojej opinii, popartej jak zawsze dowodami i ze szczyptą osobistych komentarzy.
Przed Wami chwila wiekopomna! Jestem po kolejnej lekturze z dziedziny programowania. Przez te cztery miesiące zabijałem czas przy tytule "C#. Praktyczny kurs", trzecie wydanie. W mojej ocenie część treści nie nadaje się do czytania! Sięgnijcie po moją recenzję, którą starałem się przygotować najbardziej rzetelnie jak tylko potrafię.
Czekałem i wreszcie się doczekałem! Zakończenia książki, zakończenia artykułów o Kotlinie i napisania rzetelnej jak tylko mogę recenzji o samej książce, od której zaczerpnąłem tyle cennych informacji. Interesuje Was zakup książki "Kotlin. Rusz głową!"? Zanim się zdecydujecie, sięgnijcie po opinię człowieka, który przeczytał ją od deski do deski. Wyłapałem kilkanaście nieprawidłowości dlatego tym bardziej zapraszam Was do przeczytania, abyście zweryfikowali swoją decyzję!
W dniu dzisiejszym zrecenzuję dla Was drodzy czytelnicy książkę, która stała się fundamentem dla moich czterdziestu artykułów o Pythonie. Jest to "Python w zadaniach. Programowanie dla młodzieży. Poziom podstawowy". Ogółem, jest naprawdę w porządku dla każdego początkującego "Pythonowca". Wypatrzyłem w niej jednak sporo malutkich błędów i niedopracowań. Zapraszam wszystkich do recenzji, może ktoś z Was zastanawia się nad jej zakupem?
30 sierpnia, to jest dzisiaj! Tak jak zapowiadałem wielokrotnie na Facebooku, macie przed oczami moje subiektywne opinie odnośnie książki zatytułowanej "Java. Rusz głową!", która to od wielu lat stanowi świetną pozycję do nauki języka Java. Jednak czy dzisiaj, w 2020 roku, drugie wydanie jest nadal warte uwagi? Mam co do tego wątpliwości. Szczegóły zawarte są w środku. Nie zwlekać, zaglądać!