Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Niespodzianka! Język Java niedługo dostanie zastrzyku całkiem nowej porcji wiedzy po trzech latach od pierwszych publikacji na ten temat!!! Mimo ogromnego natłoku codziennych obowiązków, spróbuję w miarę możliwości szybko otworzyć temat i go zamknąć. Także już od dnia dzisiejszego, możecie spodziewać się premierowych artykułów o jednym z najpopularniejszych języków wysokiego poziomu! Zapoznajcie się ze szczegółami w środku!

JĘZYK JAVA WYMAGA JESZCZE WIEEEEELU ARTYKUŁÓW!

O języku Java zacząłem redagować w 2020 roku. W tamtym czasie nie podchodziłem do pisania artykułów w sposób w jaki piszę teraz, czyli "oblatywanie" przez książkę, zbieranie istotnych tematów i pisanie jeden wpis po drugim zgodnie z kolejnością. Wtedy to była jedynie próba i pisanie jak popadnie, teraz stało się to nowym zajęciem podnoszącym zasięgi mojej skromnej witryny 😊. Jestem pewny, że Java będzie jeszcze przez długi czas utrzymywać się stabilnie jako jeden z najszerzej wykorzystywanych języków programowania na rynku, jak i w domowym zaciszu. Skoro ta kategoria już istnieje, a artykuły zostały już przeczesane i poprawione, trzeba się wziąć za uzupełnienie materiału. Także sięgnąłem po tamtą książkę przeczytaną jakiś czas temu i przeczesałem jeszcze raz wszystkie strony, aby wydobyć tematy o których jeszcze nie napisałem. Tym się będę teraz zajmował! Z tego powodu, kolejność artykułów będzie mocno "nadszarpnięta", gdyż sortowanie będzie odbywać się według ich wypuszczania, nie według stopnia trudności czy zalecanej ścieżki.

SZCZEGÓŁY UZUPEŁNIANIA?

Źródłem tematów jest ta sama książka, "Java. Rusz głową!", wydanie drugie (plus mój komentarz, rzecz jasna). Będą to wszystkie podstawowe informacje, których wcześniej nie uwzględniłem i postaram się dostosować to pod całą resztę później wprowadzonych dziedzin wiedzy, jak na przykład język C#. Padną informacje o kompilowaniu swojego pierwszego programu, wszystkich rodzajach pętli ("for", "while", "do while", "foreach" zwana pętlą rozszerzoną), wyjaśnieniu kilkunastu słów kluczowych, w tym m.in. "abstract" i "this" oraz o paru innych mniej obowiązkowych tematach. Na pewno będzie o co poszerzyć już istniejącą biblię wiedzy. Już niedługo przekonacie się jak wiele cennych rzeczy pominąłem, a wyjaśnienia których potrzebuje ludzkość 🤗!

Logo języka Java

Język Java otrzyma w najbliższym czasie dodatkowy pakiet materiału dotyczącego brakujących podstawowych zagadnień, których nie opisałem do tej pory.

Źródło: Wikipedia


Tyle! Artykuł ala zapowiedź, aczkolwiek nie chciałem Was tak bardzo zaskakiwać wrzuceniem od razu materiału o języku Java. Kolejny wpis już niebawem 😉!

NASTĘPNY ARTYKUŁ: Czy warto uczyć się Javy w 2021 roku, czy nie?

PODOBNE ARTYKUŁY