Tylko miesiąc dzieli od czwartej rocznicy istnienia Jasona oraz wydawania gier. Z racji tego, że do tej pory tylko jeden projekt doczekał się szerszego rozgłosu ("Minifield") widocznie muszę zrobić krok dalej i poszerzyć swoją dystrybucję o jeszcze jedną platformę. Od następnej produkcji Jason będzie istnieć również w Google Play!!!

JASON I GOOGLE PLAY

Już długo się zastanawiałem nad platformą mobilną. Przez wiele czasu gdy zaczynałem w tym robić oficjalnie myślałem, że HTML5 w zupełności wystarczy przez jakieś parę lat. Mimo tego, iż jako Jason zacząłem działalność stanowczo za późno bo dla mnie 2016 to rok, w którym wszystko już wynaleziono, miałem nadzieję, że uda się coś jeszcze ugrać z samego HTML'a. Obawiam się, że ta platforma stopniowo będzie wygasać w kwestii efektywnego promowania. Jeszcze jak technologia Flash zostanie zamknięta pod koniec tego roku to już w ogóle znaczna część gier online upadnie.

Znam swoje życie i wiem, że nie ma co liczyć na to, że jak większość gier zostanie cofnięta z powodu wykorzystywania przestarzałej technologii Flash, to wszyscy zrozpaczeni gracze zaczną przychodzić do mnie, bo ja akurat korzystam z samego HTML więc mi nic nie grozi. Jason od tego roku będzie wydawać również na platformę Android i to jest kolejny z moich planów, który będę jak najbardziej realizował już w niedługim czasie.

Jason w Google Play

Google Play to popularny serwis pozwalający na wydawanie gier i aplikacji na platformę Android.

OD KIEDY W GOOGLE PLAY?

W kwietniu zajmę się kwestiami formalnymi, natomiast pojawię się w tym sklepie jako Jason dopiero jak wydam "Surrounded", żeby moje konto nie świeciło puste. Poczytałem jak utworzyć konto programisty, wpłaca się 25 dolarów przy pomocy karty kredytowej lub debetowej i można wypuszczać gierki bez ograniczeń. Nie tak jak na Steamie, gdzie każą sobie liczyć za każdą nową grę. Wypowiedziałem się już na temat Steama i to wystarczy. Najpierw Google Play, bo dużo tańszy.

Uprzedzę od razu jedno z pytań, które może się nasunąć. Nie będę sobie zawracał głowy eksportem poprzednich gier na Androida. Przynajmniej na razie. Jason ma ważniejsze plany.


To wszystko. W piątek odezwę się ponownie.