Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

17 dni pracy. Tylko tyle, ale efekt taki sam. Zwiastun gry "Jason Picross" widnieje już na YouTube! Za tydzień czyli 6 maja, wypuszczam grę. Zapraszam do oglądania!

"JASON PICROSS" JAKO PREMIERA KOLEJNEGO GATUNKU GRY

Opisywany projekt będzie jako pierwszy prezentował się na mojej liście jako kolejny nowy gatunek znany pod hasłem "picross". Jest to gatunek gry należący do łamigłówek (gier logicznych) i polega na zamalowywaniu odpowiednich kratek na dwuwymiarowej gołej planszy celem odkrycia specyficznego obrazka. Najczęściej spotykane gry tej kategorii wspierają tylko jeden kolor, aczkolwiek niektóre tytuły charakteryzują się również kolorową odmianą polegającą nie tylko na trafieniu w odpowiednie pole, ale również zamalowaniem odpowiednim kolorem.

"Jason Picross" od samego początku był w założeniach prostym projektem, zatem nie bawiłem się w żadne artystyczne zapędy i ograniczyłem się do jednego koloru :D. Ciekaw jestem jak się będzie Wam to podobać. To naturalnie nie jest szczyt moich możliwości, aczkolwiek muszę się pilnować, gdyż "PICO-8" ma te swoje ograniczenia na wielu płaszczyznach i nie można robić skomplikowanych produkcji. Nie mogę dopuścić do kolejnej wpadki i straty czasu, tak jak to miało miejsce dosyć niedawno.

Logo gry "Jason Picross"

"Jason Picross" to pierwsza gra Jasona należąca do kategorii gier logicznych. Dostępna już oficjalnie na stronie głównej!

EDYCJA PREMIUM

Na koniec kilka słów dla zainteresowanych zakupem Edycji Premium. Cena za produkt taka sama (2.99 USD), taka sama strona, na której można to zakupić (itch.io) i takie same zasady zakupu. Po otrzymaniu wpłaty i zakupieniu "Jason Picross", otrzymuje się dwie wersje językowe (polska i angielska), 20 nowych zagadek do rozwiązania które jak łatwo się domyślić, będą dużo trudniejsze niż ta pierwsza część :D, parę odznaczeń więcej do zdobycia, a także podniesienie limitu osiągalnej rangi zwiększającej liczbę żyć, czyli dopuszczalnych pomyłek. W bonusie, możliwość przełączenia na tryb pełnoekranowy i wsparcie kilku systemów operacyjnych, zatem użytkownicy Windowsa, Maca oraz Linuxa, będą w stanie bez problemu uruchomić grę ;).

PODOBNE ARTYKUŁY