Jestem zmuszony na moment odejść od Pythona celem pokazania Wam następnego pozbawiania mnie jakiejkolwiek możliwości promowania swojej strony. Kilka dni temu zdecydowałem się udostępniać odnośniki do swoich artykułów na serwisie Reddit. Choć sprawdziłem go już parę lat temu z wynikiem "nieskuteczne", postanowiłem drugi raz tam zamieszczać linki do swojej twórczości, żeby dać sobie szansę się wypromować i zobaczyć czy serwis się "ogarnął". Zamiast tego, zrobiła się afera na Reddit tylko dlatego, że przesyłane artykuły są w języku polskim!

Stało się! Po wielu tygodniach przekładania na później z powodu egzaminu Cambridge, wracam do Was z nowymi artykułami, które będą się pojawiać KAŻDEGO DNIA bez wyjątku, nawet w weekendy. Od jutra, na scenę wkraczają wpisy dotyczące języka Python. Po więcej informacji, sięgajcie do środka artykułu.

Przyszedł ten moment w którym będę mógł się ustosunkować co do prób wszelkiego zwrócenia uwagi na moją witrynę. Myślałem, że ma już dość "argumentów", żeby widzieć sens w jej promowaniu. Programowanie, napisane gry, własna muzyka, dwa kursy, program i mnóstwo artykułów. Trochę tego jest. Od jakichś ostatnich dwóch tygodni wziąłem na cel grupy społecznościowe, gdyż to również był mocno podnoszony argument u wielu twórców artykułów "twierdzących", że tym można jakże wysoko podbić sobie notowania na stronie. Czy sprawdziło się to u mnie?

Święta powoli się kończą, tak zresztą jak 2020 rok. Dzisiejszy materiał będzie poświęcony nadchodzącym zmianom jakich doświadczy strona główna jak zwykle zgodnie z kilkukrotnymi zapowiedziami na mojej stronie na Facebooku do której zachęcam zaglądać. Tym razem nie będzie dużo treści, aby nie zabierać dużo czasu tym bardziej, że niedługo każdy z nas wróci do szarej codzienności ze skwaszoną miną. Oto co niedługo zastaniecie na rok 2021.

Przyszedł czas na definitywne podsumowanie efektywności pisania artykułów. Najpierw najważniejsza wiadomość: opłaciła się ta harówka! Z całą stanowczością. Wyświetlenia skoczyły do góry, parę subskrypcji również. Facebook też się odezwał i powiadomił o dodatkowych zainteresowanych, zatem jestem bliżej niż dalej! Artykuły, tak jak sądziłem, są w postaci fundamentów na których położyłem wszystko to, co istnieje już znacznie dłużej. Ponieważ ich nie było, miałem jedynie sam "dach", który był praktycznie niezauważalny. Sięgajcie do środka w celu ujrzenia dokładnych badań i analiz.

Wybaczcie to mocne spóźnienie tylko znowu były te zajęcia zdalne, godziny doprowadzają mnie do szału...ale nie o tym teraz. Dziś jest szczególny dzień o którym wspominałem jako kolejnym po 3 kwietnia. Dwadzieścia dni później też jest wyjątkowa okazja. 23 kwietnia to jest dzisiaj...i dzisiaj Jason ma 23 lata! To oznacza, że w ciągu tej doby, w ciągu dwudziestu czterech godzin, każdy z Was może kupić wszystkie moje dotychczasowo wydane gry o 23% taniej!!!

Muszę raz kolejny zmienić na szybko temat artykułów z powodu szczególnej okazji. 16 kwietnia, 2020 roku, zasubskrybował mnie dwusetny człowiek, który jeszcze nie uciekł od mojego kanału. Czy wiecie co to oznacza? Że mój kanał przekroczył 200 subskrypcji! Choć ten wynik może być interpretowany jak kpina, to jakoś udało się w ciągu dwóch lat uzbierać kolejną setkę subów mając nadzieję, że żadna z tych osób nie będzie tego traktować jak kulę u nogi. Jason wyjątkowo dziękuje wszystkim subskrybentom i z tej okazji chciałem poświęcić niniejszy artykuł. Po nim będzie jeszcze jeden "specjalny", zatem do list oprogramowań wrócimy jutro.

W tę dużo swobodniejszą sobotę mam kolejne zjawisko programistyczne do omówienia. Dotyczy ono liczbowych typów danych, a dokładniej ich minimalnych i maksymalnych zakresów. Ich osiągnięcie może być czasem nieprzewidywalne i spowodować "zapętlenie", które bardziej kulturalnie wypadałoby nazwać "przekroczenie zakresu liczb całkowitych" (tłumaczenie).

Finalizujemy wątek związany z konwersją systemów liczbowych i zabieramy się za system heksadecymalny. Zamienimy wspólnie system dziesiętny na szesnastkowy. W drugą stronę również. Nigdy nie wiadomo kiedy to się może przydać. Jeśli to nie ten system liczbowy Was interesuje, sięgajcie tutaj po tłumaczenie jak obchodzić się z liczbą binarną, a tutaj, ósemkową.

Kłopoty przy systemie oktalnym? Po tym artykule (mam nadzieję) będziecie mieli podstawowy zakres w kierunku konwertowania liczb dziesiętnych na ósemkowe i na odwrót. System dziesiętny na ósemkowy i odwrotnie, oto poradnik jak to wykonywać w obie strony. Jeśli interesujecie się systemem dwójkowym, to klikajcie tutaj lub tutaj, jeśli szesnastkowym.