Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

To jest ten dzień!!! Moment, w którym mogę śmiało wydać efekt końcowy projektu nad którym pracowało się łącznie ponad 4,5 miesiąca!!! To jest to. "Generator tabeli statystyki" doczekał się filmowej zapowiedzi. Przekonajcie się jak wygląda efekt!

"GENERATOR TABELI STATYSTYKI" BĘDZIE ROZPOWSZECHNIANY POD ANGIELSKIM TYTUŁEM

Początkowo skupiłem się na dwujęzycznym tytule programu, aby on również był brany pod uwagę przy spolszczeniu. Natomiast przed rozpoczęciem prac nad trailerem stwierdziłem, że to powoduje dużo kolizji. Była ona przy nazwie pliku wykonywalnego. Była ona przy nazwie katalogu w "Program Files" przy instalacji (co w przypadku, gdyby ktoś nieświadomie przy ustawieniach domyślnych zainstalował sobie to samo w dwóch innych folderach :O?). Ponadto, mogłoby to w przyszłości powodować wiele sprzeczności w przypadkach, gdybym musiał wycofać się z polskiego tytułu, bo w którymś momencie byłby problem ze znakami diakrytycznymi w nazwach, obojętnie czy to w nazwie pliku ".exe", czy w nazwie katalogu, a już zrobiło się parę programów z polskimi tytułami (tak tylko spekuluję).

Zatem, finał jest następujący: nazwa prawdziwa projektu to "Statistic Table Generator", a taka "stojąca obok" to będzie "Generator tabeli statystyki".

ROZPOWSZECHNIANIE PROGRAMU

Na swoim Facebooku wspominałem o tym, że z powodu szykowania się do egzaminów z angielskiego, nie będę w stanie teraz przygotować drugiej wersji programu oprócz zwykłego ".exe" w postaci archiwum JAR. Po przejrzeniu kilku wypowiedzi na forum dowiedziałem się, że puszczenie w świat zwykłego archiwum JAR stanowiłoby łatwą drogę do dekompilacji kodu źródłowego przez jakichś "fachowców". Nie chcę do tego dopuścić, więc potrzebne będzie zaszyfrowanie danych archiwum.  Żeby tego dokonać, muszę znaleźć takie narzędzie oraz opanować jego podstawy. To by potrwało nie wiadomo ile czasu, zatem wolę już to przełożyć na święta albo styczeń, jak już będę nieco wolniejszy. Jak się nie uda, to "Generator tabeli statystyki" w postaci pliku JAR wyjdzie dopiero w okresie lutego, 2021 roku.

Kilka słów o licencji. Miałem nie lada problem z opracowaniem ograniczeń w przypadku korzystania z oprogramowania. Wszystko będzie szczegółowo zawarte w instalatorze, a takie najważniejsze punkty to:

  • komercyjne i niekomercyjne wykorzystywanie programu dla swoich aktywności
  • rozpowszechnianie programu dostępne tylko w formie instalatora bez ŻADNYCH plików dodawanych od siebie (z tego powodu jest też zakaz opakowywania pliku w archiwum); jeżeli forum lub witryna, na której chcecie to wypuścić, nie daje szans na przesłanie pliku, wtedy pozostaje Wam jedynie pozostawienie TEGO odnośnika do mojego programu, żadnego innego!
  • żadnego przypisywania sobie autorstwa co do tego projektu, a także wprowadzania innych świadomie w błąd, że zrobiła to inna osoba niż ja; w takim przypadku należy dać mój pseudonim, "Jason"

To są najważniejsze punkty jak się obchodzić z tym programem w przypadku jego rozprowadzania po Internecie oraz samego korzystania, ale wszystko będzie dokładnie zapisane w licencji przed procesem instalacji.

Logo programu "Statistic Table Generator" ("Generator tabeli statystyki")

Logo programu "Statistic Table Generator".

ZWIASTUN "STATISTIC TABLE GENERATOR" JEST JUŻ OPUBLIKOWANY!

Czym by był ten artykuł bez filmu, na który wszyscy czekaliście włącznie ze mną? Proszę bardzo!


Projekt wchodzi na moją stronę 30 października, dokładnie za tydzień, tak jak było przy grach. Tyle! Widzimy się za tydzień!

PODOBNE ARTYKUŁY