Zmieniłem plany i podjąłem już decyzję. Rezygnuję z piątego projektu w tym roku jakim miał być "Fruity Match"! Po raz kolejny muszę wycofać się w połowie, jednak tym razem nie chodzi o program w którym pracuję ani na te same uciążliwe limity. Złożyło się na to coś innego.

ALBO "FRUITY MATCH", ALBO AKTUALIZACJA CAŁEJ RESZTY

Wspominałem już o tym, że chcę jeszcze w tym roku zaktualizować wszystkie wydane projekty "PICO-8", czyli mianowicie "Idle RPG", "Cellonix", "Jason Picross" oraz "Turn Chase". Domyślam się, że nie da się tego dokonać w jeden tydzień. Grudzień za pasem, a biorąc pod uwagę komplikacje jakie zaszły w projekcie obecnym (zobaczcie akapit niżej), muszę z czegoś zrezygnować. Wolę już porzucić nowy projekt, a trochę doszlifować pozostałe, żeby zdążyć przed filmem podsumowującym, tak jak co roku. Nie było żadnym moim planem marnowanie sobie czasu na przygotowanie dotychczasowego efektu. Tak to już jest, jak trzeba pracować samodzielnie i liczyć na samego siebie nawet w najgorętszych momentach. "Fruity Match" zostało odwołane i to już jest pewna informacja.

Fruity Match

"Fruity Match" miał być kolejnym projektem jednak z powodu braku czasu został anulowany.

KOLEJNE KOMPLIKACJE W PROJEKCIE

Projekt odstawił mi figla i pojawiły się problemy w mechanice odpowiedzialnej za powstawanie bonusów gdy połączy się określoną ilość tych samych owoców w jednym rzędzie. Raz się pojawia, a raz nie, innym razem słychać tylko dźwięk podpięty do funkcji a bonusu samego w sobie nie ma, a jeszcze jeden problem polega na nieuwzględnianiu bonusu, jeżeli przez przypadek połączą się dwa łańcuchy naraz.

Szkoda tylko, że to wszystko "wyszło na wierzch" w momencie testowania poziomów. Dziwne, że podczas fazy prototypowej tego wszystkiego nie było. Być może to przez moje porządkowanie kodu, które było nieuniknione w "PICO-8", natomiast nie mam zamiaru znowu analizować całego kodu. Wolę już poczekać do '20 i rozpocząć od nowa w "Amulet" o którym pisałem w poprzednim artykule. "Fruity Match" musi być odłożone na później...


Decyzja jest nieodwołalna. Zabieram się teraz migiem za aktualizacje, aby mieć święty spokój pod koniec grudnia.