Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Nieuchronnie zbliża się ta chwila, w której zaznaczę kolejny istotny kamień milowy mając na koncie DWA kursy. Aby nie zostawiać tak dużej luki i nie trzymać Was w niepewności, postanowiłem dorzucić od siebie kolejną garść akapitów na temat "PICO-8". Ujawniam dodatkowe informacje o kursie!

"PICO-8. PODSTAWY" ZYSKUJE GRONO ODBIORCÓW NA FACEBOOKU!

Uśmiech do znajomych poskutkował. Prośba o wsparcie to nie grzech, a ten rozgłos musi się zawsze od czegoś zacząć. W obecnej chwili stronę kursu "PICO-8. Podstawy" gości (włącznie ze mną) już dziesiątka osób! Żyję nadzieją, że nie zostanie to potraktowane jako spam upychający powiadomienia. Myślałem też o grupach czy tam nie spróbować jednak dałem sobie z tym spokój. Wcześniej tak samo próbowałem z "Phaserem" i nie przyniosło oczekiwanego efektu. Niby jakieś polubienia były, natomiast nie przenosiło się to na film na YouTube, a wyświetlenia nie urosły w górę nawet o minimum.

DODATKOWE INFORMACJE O ODCINKU PILOTAŻOWYM

Aby artykuł ten wniósł coś nowego do sprawy wiem, że same podziękowania nie wystarczą. Jak zapowiedziałem w poprzednich artykułach na temat "PICO-8", streszczę pierwszy odcinek kursu "PICO-8. Podstawy" tuż przed jego publikacją. Całością informacji nie mogę się jeszcze podzielić ze względu na to, iż odległość pomiędzy dniem dzisiejszym, a dniem premiery (2 września) jest jeszcze zbyt duża. Natomiast dwa słowa na ten temat mogę napomknąć. Dodatkowe informacje Wam się należą.

Odcinek pilotażowy kursu "PICO-8" prezentować będzie jedynie wprowadzenie do kursu opisując znaczenie "konsoli fantasy" jako część teoretyczna, a także schemat rozwoju kursu od strony publikowania odcinków, treści odcinków oraz warunków koniecznych do spełnienia, aby była mowa o tworzeniu drugiej serii. Odwołując się do mojego poprzedniego kursu "Phaser: Poradnik dla początkujących" ukazującego tworzenie gier online w tytułowym "Phaserze" pomyślałem, że mieszanie wprowadzenia z częścią praktyczną ukazującą tworzenie struktury strony było zbyt chaotyczne. Tym razem przyjmuję inny sposób prezentacji: robić krótsze odcinki, ale mieć ich więcej.

Logo kursu "PICO-8. Podstawy"

Kurs "PICO-8. Podstawy" zyskuje małe grono odbiorców!

DODATKOWE INFORMACJE NA TEMAT PUBLIKACJI KURSU

Emitowanie kursu o "PICO-8" będzie opierać się na tych samych zasadach jak poprzednio. Codziennie, z wyjątkiem weekendu będzie przesyłany jeden odcinek premierowego materiału o określonej godzinie niezależnie od jego długości. Dwadzieścia odcinków wystarczy idealnie, aby "zapełnić" cały wrzesień przez cztery tygodnie publikowania po pięć odcinków na tydzień. Po dłuższym namyśle stwierdziłem, że najlepszą porą na wydawanie filmu będzie godzina 18:00. W tym czasie znaczna większość ludzi kończy pracę, a sam film też musi się jeszcze "przeżreć" przez kilka godzin po wypuszczeniu. Nie wstawiam na początku żadnych anglojęzycznych napisów! Gdy opublikuję calutką pierwszą serię odcinków i ilość próśb będzie znaczna, wtedy w okresie listopadowym rozważę ich całkowite dodanie.

PLAN DZIAŁANIA PO PIERWSZEJ SERII KURSU "PICO-8"

Skoro jestem przy wątku przesyłania filmów, to powtórzę się jeszcze raz i w tym temacie żeby nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Jak napisałem powyżej będzie iść jeden odcinek dziennie punkt 18:00. Wraz z wypuszczeniem ostatniego odcinka danej serii, następnego dnia zamieszczę post na stronie na Facebooku jakiej sumy wyświetleń ze wszystkich odcinków będę oczekiwał, abym mógł spokojnie dalej w to brnąć nie obawiając się czy ktoś to w ogóle obejrzy. Co jakiś czas będę publikował tabelki z liczbą wyświetleń przy każdym odcinku pobieranymi bezpośrednio z YouTube'a, abyście mieli pełny podgląd na dodatkowe informacje.

Oczywiście, nie będę się czepiał jeśli zabraknie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu, jedynie znaczna różnica będzie wchodzić w grę (powyżej stu już będzie to miało znaczenie). Potem werdykt prosty do ustalenia: jeżeli dany próg zostanie przekroczony albo wyżej wspomniana różnica nie będzie aż taka odległa, decyduję się na kontynuację. Nie zdziwcie się jeśli będę Was dość często uczulał na udostępnianie i rozsyłanie tego kursu po znajomych, aby było tego jeszcze więcej. Mi nie chodzi o przymuszanie do polubienia, tylko o samą oglądalność. Wystarczy mi już fakt, że przy "Phaserze" urobiłem się po pachy i się skończyło jak się skończyło.

PLANY NA RESZTĘ ROKU

Ostatni akapit poświęcę na gry online. Naprawdę, gdy mam odrobinę czasu i energii, zaglądam do "Turn Chase". Bez względu na potrzebną ilość czasu do ukończenia projektu, będzie to kolejna gra online w kolejności, zaraz po "Jason Picross" wydanym 6 maja. Jak kurs nie będzie już kolidować, zabiorę się za to "w pełni". Wolę jeszcze posiedzieć przy tym miesiąc dłużej, ale nie mieć żadnych niedopracowań z jakiejkolwiek strony. W ostatnim kwartale 2019 roku zaraz po obecnym projekcie gry, planuję utworzyć następny, który na razie musi być jeszcze objęty ścisłą tajemnicą. I tak do Sylwestra.


Dziękuję jeszcze raz wszystkim za polubienie strony kursu na Facebooku! Liczę na szerszy odbiór!

PODOBNE ARTYKUŁY