Po kolejnej pracy mogę już informować oficjalnie: "Cellonix" jest już w wersji 2.0!

CELLONIX W WERSJI 2.0

W pierwszych słowach narzuca się to samo co poprzednio. Update gry Cellonix widnieje już w każdym serwisie, w którym działam regularnie, jak również na mojej stronce. I tym razem, nie ma żadnych drastycznych zmian w najświeższej wersji gry. Może z wyjątkiem całkowitego usunięcia sterowania myszką, które samo w sobie było częściowe. Rozumiem, że to może dziwnie zabrzmieć, dlatego już wyjaśniam zagadnienie.

Po Idle RPG, wprowadziłem sterowanie myszką. Niby super, tylko dopiero po wydaniu ostatniego tytułu w tym roku pojąłem, że jak się już robi sterowanie myszką to W PEŁNI. Nie można tworzyć sterowania "częściowo". Przez ten fakt Turn Chase trochę ucierpiał. W Cellonix również stało się to zbędne. Dlatego już w momencie planowania aktualizacji postanowiłem, że w każdej grze która nie potrzebuje myszki podczas gry, nie będzie brana pod uwagę. To nie chodzi o żaden szpan. "Łał, ja wstawiłem sterowanie myszką, joypadem i klawiaturą, a 100,000+ innych gier nie!". Tak to nie działa. Jeszcze mi się oberwało przez to "niepełne" sterowanie. Cellonix jest już przerobiony. Tak samo będzie z kolejnym tytułem, Jason Picross który też niebawem otrzyma aktualizację! Jak wszystkie, to wszystkie. Oprócz wyżej wymienionej modyfikacji, reszta to błahostki. Opcja restartu poziomu w pauzie gry, prostokątne wypełnienie kolorem dla powiadomień o odznaczeniach, by je lepiej widzieć oraz podpowiedzi czyli garść informacji przed rozpoczęciem poziomu objaśniająca reguły gry. Dodatkowo, zaimplementowanie ulepszonej wersji systemu zapisu, która umożliwia przechowywanie znacznie większej ilości danych. Z tego względu, konieczne było zablokowanie możliwości odczytu zapisów gry z poprzedniej wersji. To jest główny powód dlaczego Cellonix ostatecznie otrzymał numerek 2.0, a nie 1.1. "Major update" oznacza wprowadzenie zupełnie nowej funkcjonalności do oprogramowania, która nie jest kompatybilna z poprzednikiem. Zaznaczam, że mimo wszystko nie wprowadzałem żadnej nowej zawartości. To są tylko poprawki.

Tutaj macie linki do Cellonix: Kongregate | Newgrounds | itch.io | Jason

LISTA ZMIAN W CELLONIX

Oto pełna (znacznie mniejsza) lista zmian w grze Cellonix:

  • przepisano kod źródłowy od nowa
  • zamieniono system zapisu na ulepszoną wersję (w związku z tym, stare zapisy nie zostaną wykryte!)
  • usunięto sterowanie myszką
  • usunięto informację o poziomie trudności w ekranie wyboru profilu (tylko wersja darmowa)
  • skorygowano kanały muzyki, aby zminimalizować konflikt z udźwiękowieniem
  • dodano opcję restartu poziomu
  • dodano podpowiedzi
  • dodano prostokątne wypełnienie dla powiadomień o zdobytym odznaczeniu w celu zwiększenia czytelności
Cellonix

Od dzisiaj, "Cellonix" będzie dostępny w wersji 2.0!


Może mało zachwycające, ale chcę mieć z reguły wszystko zapięte na ostatni guzik. Bawcie się dobrze. Następny przystanek: Jason Picross!