Jason. Cała informatyka w jednym miejscu!

Jak w tytule. Jesteśmy już po przekroczeniu połowy filmów kursu "PICO-8. Podstawy". 15 odcinków widnieje do obejrzenia na YouTube. Chociaż dalej to nie idzie jak powinno, to powoli zaczyna coś iść w pożądanym kierunku. Co konkretnie wpłynęło choć odrobinę na korzystne zmiany i co będzie dalej PO wypuszczeniu reszty filmów?

ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA GRUPIE NA FACEBOOKU

Ciekawą sytuację zastałem dołączając do grupy na Facebooku korzystającej z programu "PICO-8". Widząc, że nadal otrzymuję ochłapy po tym, jak wrzuciłem 15 odcinków, postanowiłem na próbę zamieścić tam link do swojego kursu wraz z odnośnikiem do postu na oficjalnej stronie twórców. Byłem naprawdę zaskoczony. Pojawiło się całkiem spore poparcie, które skończyło się po dobie 30 polubieniami postu, kilkoma polubieniami strony oraz kilkoma subskrypcjami. Do prawdy, przyjemna dawka zaangażowania.

To tylko potwierdziło moje teorie, że to nie jest kwestia źle wykonywanej pracy, tylko brak publiki stanowi barierę nie do przeskoczenia. Byłem sceptycznie nastawiony, gdyż tak samo próbowałem rozreklamować poprzedni kurs. Wstąpiło się do grupy o frameworku "Phaser", natomiast nie szło to tak jak teraz. Przyznaję, dodało mi to skrzydeł i jest sens pakować tam linki. Oby tak dalej i niech to zainteresowanie rośnie!

"PICO-8" I NAPISY ANGLOJĘZYCZNE

Nawiązując do poprzedniego akapitu, zauważyłem jak wielu ludzi zza granicy poparło ten kurs. Wtedy już było jasne, że aby utrzymać tę społeczność, muszę zapewnić im tłumaczenia anglojęzyczne. Obecnie nie jest tak źle, 8/15 odcinków otrzymało już napisy. Staram się jak tylko mogę prowadzić to wszystko liniowo: renderowanie odcinków, wypuszczanie ich na YouTube, projekt stojący w miejscu o którym pisałem już wcześniej, a teraz jeszcze dodawanie napisów do odcinków. A czas się kończy. Niedługo trzeba będzie skupić się na studiach, a robota nie znika...

15/20 ODCINKÓW OPUBLIKOWANYCH. CO BĘDZIE PO ZAKOŃCZENIU SERII?

Przypomnę o tej kwestii po raz kolejny. W następną sobotę za tydzień, po wypuszczeniu wszystkich odcinków o "PICO-8", zamieszczam artykuł oraz post na stronie na Facebooku o oczekiwanej oglądalności. W międzyczasie "nadganiam" napisy do odcinków, a wraz z ich ukończeniem, czekam. Po prostu zajmuję się sobą i czekam. Co tydzień będę aktualizował przypięty post na temat obecnych wyników wyświetleń i łącznej sumie. Wtedy daję czas do końca grudnia. Jeżeli próg zostanie przekroczony w terminie albo wcześniej, podejmuję decyzję o kontynuacji "PICO-8", bo wtedy będzie sens. Jeżeli nie, zamieszczam post o rezygnacji i przerywam kontynuację. Wówczas wracam do swoich poprzednich obowiązków czyli nadal wypuszczam gry online, ale na temat kursów nie będzie ani słowa.

Logo kursu "PICO-8. Podstawy"

15 odcinków kursu "PICO-8" zostało opublikowanych. Pozostało jeszcze pięć sztuk do wypuszczenia. Czy dojdzie do wzrostu oglądalności?


Tak wygląda sytuacja z "PICO-8". Odezwę się za tydzień, gdy zakończę publikację i chociaż jeden ciężar zostanie zdjęty. Przypominam, że wszelkie informacje na temat kursu możecie przejrzeć na stronie na Facebooku klikając tutaj.

PODOBNE ARTYKUŁY